BWA Tarnów zaprasza do uprawiania grządek

  BWA Tarnów zaprasza do uprawiania grządek

  inf. pras.

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  BWA Tarnów zaprasza do uprawiania grządek
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat. BWA Tarnów

  W zeszłym roku wielką popularnością cieszyły się leżaki ustawione przed tarnowską BWA. W tym sezonie koło Pałacyku Strzeleckiego pojawią się grządki. - Co więcej, szukamy chętnych dzierżawców, którzy będą uprawiać je podczas tegorocznego sezonu. - mówi Ewa Łączyńska - Widz z BWA. Cały projekt to część ogólnopolskiej akcji artystki Elżbiety Jabłońskiej „Nieużytki sztuki”, którą tarnowianie mogą pamiętać z neonu „Nowe życie”, który oświetlał tarnowski Dworzec PKP w ramach wystawy „Sen jest drugim życiem”. Pierwsze spotkanie organizacyjne w Tarnowie już w ten czwartek 3.04 g. 17:00 w BWA.
  Projekt Elżbiety Jabłońskiej dotyczy bezpłatnej dzierżawy terenów zielonych, trawników, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów. To propozycja zaangażowania publiczności w proces interwencji w przestrzeni nie tylko miasta lecz również sztuki, czego następstwem może być zmiana nastawienia do sztuki współczesnej, zbliżenie do instytucji sztuki, zniesienie bariery między oficjalną instytucją kultury a mieszkańcami.

  Proponowana uprawa dotyczy warzyw sezonowych, kwiatów, roślin polnych i ozdobnych. Konstrukcja przygotowana w każdym z miejsc opiera się na idei podwyższonej grządki, która umożliwi zaangażowanie w projekt również osobom starszym, niepełnosprawnym czy dzieciom.


  Udostępnienie/wydzierżawienie specjalnie przygotowanych grządek chętnym do ich uprawiania, odbędzie się na mocy specjalnie przygotowanego dokumentu prawnego, określającego zasady użytkowania wynajętego terenu, które zgodne będą ze specyfiką każdego z miejsc.

  Aby umożliwić wszystkim uczestnikom projektu i dzierżawcom kontakt stworzona została strona internetowa (nieuzytkisztuki.pl), na której są zamieszczane aktualne informacje dotyczące projektu, miejsca, specyfika prac, aktualne porady wynikające z kalendarza ogrodniczego. Strona umożliwi również uczestnikom projektu wymianę wiedzy, doświadczeń, umieszczanie dokumentacji fotograficznej, opisy aktualnych działań.


  „Nieużytki Sztuki”
  Miejsce: grządki przed Biurem Wystaw Artystycznych / Pałacyk w Parku Strzeleckim
  I spotkanie organizacyjne: 3.04.2014 g. 17:00
  Termin projektu: IV-IX 2014
  Strona www: nieuzytkisztuki.pl  Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
  "Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  G.K już rozpoczęła "Prima aprilis"

  roboll (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Burek wyremontowany proponował bym pietruszkę i koperek na natkę najmniejsze koszta a po 3 złocisze można za pęczek zdobyć.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo