FLESZ - Mniej plastiku na owocach i warzywach

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA w Krakowie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie postępowanie dotyczące powoływania się na wpływy w administracji samorządowej. Badany jest także wątek korupcyjnego procederu pośrednictwa w załatwieniu najmu lub kupna nieruchomości położonych w atrakcyjnych częściach Krakowa. Do zdarzeń dochodziło w latach 2015-2017.
- W oparciu o zgromadzone w sprawie materiały dowodowe funkcjonariusze CBA zatrzymali w Krakowie i Opolu kolejne dwie osoby pośredniczące w załatwieniu spraw dotyczących wynajmu lokali użytkowych należących do zasobu Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie. Chodzi o lokale znajdujące się w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie Krakowa. Obie zatrzymane osoby usłyszą zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie - przekazuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.
Zatrzymane osoby to kobieta i mężczyzna, na razie CBA nie ujawnia więcej informacji na ich temat. Co do lokali, chodzi o dwie lokalizacje, z tego jedną - jak się dowiadujemy - bardzo intratną (dokładne adresy też na razie nie są podawane).
Z kolei Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury przypomina, że śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Delegatury CBA w Krakowie nadzoruje 2 Wydział Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
- Śledztwo to zostało wszczęte w dniu 22 marca 2017 roku w sprawie przyjęcia w bliżej nieustalonej dacie, nie wcześniej niż w 2015 roku w Krakowie, korzyści majątkowej bądź osobistej w bliżej nieustalonej wysokości przez pełniących funkcję publiczną pracowników Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie, w związku z pełnieniem tej funkcji, a także udzielenia takich korzyści majątkowych bądź osobistych takim osobom w celu przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez pracowników Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie polegających na naruszeniu przepisów prawa przy wynajmie nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków dla celów komercyjnych i mieszkalnych w okresie od 2015 roku do chwili obecnej, co spowodowało wyrządzenie jej znacznej szkody majątkowej w nieustalonej wysokości, co najmniej kilkuset tysięcy złotych - podaje rzecznik.
Obecnie w charakterze podejrzanych występuje już 29 osób.
- W ramach tego postępowania przedstawione zostały zarzuty kolejnym osobom niezajmującym żadnych stanowisk w ZBK w Krakowie ani niepełniącym żadnych funkcji publicznych. Osoby te zostały zatrzymane 29 września celem wykonania z ich udziałem czynności związanych z ogłoszeniem postanowień o przedstawieniu zarzutów, przesłuchaniem w charakterze podejrzanych i zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych - przekazuje rzecznik, zapowiadając wkrótce dalsze informacje w tej sprawie.
Przypomnijmy, że śledztwo w sprawie afery korupcyjnej związanej z nieruchomościami gminnymi w Krakowie jest pokłosiem m.in. artykułów w „Dzienniku Polskim”. Nowe zatrzymania to kolejna odsłona tego śledztwa. Pośród dotychczas zatrzymanych byli m.in. wysocy rangą urzędnicy ZBK w Krakowie. Jak dowiadujemy się w krakowskiej prokuraturze, śledztwo w sprawie nieprawidłowości w gospodarowaniu miejskim mieniem ostatnio zostało przedłużone do 17 stycznia 2022 roku.
- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało