Centralna Liga Juniorów U-18. Skuteczny finisz Cracovii w meczu z Hutnikiem Kraków [ZDJĘCIA]

W meczu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, rozegranym na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, występująca w roli gospodarza Cracovia pokonał Hutnika 2:1.

W pierwszej połowie derbów Krakowa obie drużyny wypracowały sobie strzeleckie okazje, ale brakowało im skuteczności (m.in. Alan Piskorz z Hutnika nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem). Młode "Pasy" miały przewagę, ale trener hutników Grzegorz Staszewski podkreślił po meczu, że jego podopieczni celowo oddawali im inicjatywę, gdyż liczyli na swoje kontry. Goście mieli pecha, gdyż po pół godzinie gry z powodu kontuzji boisku musiał opuścić Igor Pawela.

Na początku drugiej połowy spotkania, po rzucie rożnym Patryka Musiała, prowadzenie dla gości uzyskał Mikołaj Styrczula. Cracovia szybko jednak doprowadziła do wyrównania za sprawą Jakuba Myszora, który skutecznie zakończył akcję ze skrzydła. Hutnicy szukali kolejnych okazji do zdobycia gola. Najlepszą miał Filip Kosakowski, ale nie trafił do pustej bramki. Wynik meczu ustalił Myszor, zapewniając swej drużynie trzecie kolejne zwycięstwo w CLJ.

Cracovia - Hutnik Kraków 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Styrczula 54, 1:1 Myszor 56, 2:1 Myszor 78.

Cracovia: Łuczak - Mróz, Wojtysko, Wójcik, Kwiatkowski - Chrupcała - Gut, Kafel, Ciesielski, Myszor - Mysiorski.

Hutnik: Szewczyk - Mróz (70 Marcinkowski), Styrczula, Kaczyński, Wróbel - Kosakowski - Kornaś (46 Lelek), Zgierski, Piskorz, Musiał - Pawela (30 Oleś, 70 Ogarek).

Przykłady wierności, czyli piłkarze z najdłuższym stażem w j...

Cracovia. Wyceny piłkarzy według Transfermarkt. Kto jest naj...