Wisła Kraków - Cracovia. Efektowne zwycięstwo juniorów młodszych "Białej Gwiazdy" (CLJ U-17)

Wisła wygrała z Cracovią w tym sezonie oba mecze w Centralnej Lidze Juniorów U-17 Anna Kaczmarz
Wisła Kraków - Cracovia 5:2 w meczu 17. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 (gr. wschodniej), rozegranym w sobotę 3 grudnia w Myślenicach. Drużyny tym samym zakończyły tegoroczną część sezonu. "Biała Gwiazda" przezimuje na podium, "Pasy" w strefie spadkowej. MVP sobotniego spotkania był Hugo Woyna-Orlewicz, zdobywca trzech goli dla Wisły, generalnie jednak był to bardzo dobry występ całego zespołu gospodarzy.

Wisła Kraków - Cracovia 5:2 (3:2)

Bramki: 0:1 Wrona 2, 1:1 Woyna-Orlewicz 28, 2:1 Dusik 35, 3:1 Woyna-Orlewicz 38, 3:2 Tabisz 41, 4:2 Woyna-Orlewicz 57, 5:2 Kawała 63.
Wisła: Kraczka (75 Bakała) - Klimek (75 Rokosz), Nowiński, Fryc, Jania (46 Urbanik), Kawała (75 Daczewski), Przybyłko (50 Wójcik), Kowalski (75 Brud), Woyna-Orlewicz (75 Krawiec), Dusik, Kuziemka.
Cracovia: Malinowski - Zgłobik, Kulpiński (80 Sucharski), Pazdan, Łędzki (46 Zaremba) - Dej (80 Pelc), Bzdyl, Tabisz (65 Aksamit), Czerwiński (65 Mazur), Kucharczyk - Wrona (80 Pustelnik).
Sędziował: Dawid Gaździak (Nowy Targ).

Ledwo zaczął się mecz, a prowadzenie objęła Cracovia - po podaniu Tabisza gola zdobył Wrona. To jednak nie "Pasy" miały tu dyktować warunki. Wiślacy wyrównali pod koniec drugiego kwadransa (28 min), a potem szybko zadali kolejne dwa ciosy. Na co odpowiedzią była jedna bramka gości - konkretnie Tabisza.

W sierpniu w Rącznej górą byli wiślacy. Wtedy wygrali 1:0, teraz wynik poszybował. Wszystko było już jasne w 63 minucie, kiedy podopieczni Patryka Jałochy zdobyli piątą bramkę.

- Chcieliśmy dominować przez posiadanie piłki i kreować sytuacje. Tak było. Poza nerwowym początkiem, z szybko straconą bramką, dominowaliśmy w tym meczu. Sytuacji bramkowych stworzyliśmy sporo, wykorzystaliśmy może jedną trzecią z nich - podkreśla Patryk Jałocha, szkoleniowiec "Białej Gwiazdy". - Słowa uznania dla chłopaków. Przede wszystkim za aktywność w grze bez piłki, ale też za dużą intensywność gry w odbiorze piłki. Nie chcę nikogo wyróżniać indywidualnie, ale na pewno cieszy mnie, że jakbym miał wskazać najlepszego zawodnika na boisku, byłby to mój zawodnik. Bo indywidualnie też prezentowaliśmy się lepiej od rywali, nie tylko jako drużyna.

Konrad Stańczyk, trener Cracovii: - Tak naprawdę sobą byliśmy tylko przez 15 minut. Przez dwie minuty pierwszej połowy i przez kilkanaście minut po przerwie, do straty bramki. Przegraliśmy ten mecz „w głowach”. Brakowało charakteru, woli walki, zaangażowania. Niektórych chłopców z II drużyny, którzy dostali dziś szansę, to wyzwanie przerosło.

Wisła w 17 jesiennych meczach zdobyła 36 punktów - teraz jest druga w tabeli (może ją jeszcze wyprzedzić Jagiellonia; prowadzi Legia). Cracovia w tym półroczu wywalczyła 13 pkt. Nikt nie zdobył mniej. 13 pkt ma też Hutnik Kraków, który swój mecz z tej kolejki - z Motorem Lublin - rozegra dopiero w marcu 2023.