- Na zamówienie nie wpłynęła żadna oferta. Chcemy wykorzystać pieniądze i przeprowadzić inwestycję. W najbliższym czasie zostaną podjęte decyzje co dalej z tym przedsięwzięciem - mówi Michał Sobolewski z Zarządu Infrastruktury Sportowej.
W przypadku modernizacji toru kajakarskiego tradycyjne przetargi nie przyniosły rozstrzygnięcia z powodu zbyt wysokich cen proponowanych przez potencjalnych wykonawców albo braku ofert. ZIS ogłosił więc postępowanie negocjacyjne. Zadaniem zainteresowane były dwie firmy, ale ostatecznie żadna z nich nie złożyła oferty. Zamawiający planował przeznaczyć na inwestycję ponad 43 mln zł.
W ZIS zdecydowali więc, że zostanie ograniczony zakres prac i liczyli na to, iż w związku z tym znajdzie się chętny na ich wykonanie w krótkim czasie, a więc ok. 5 miesięcy. Przygotowując zamówienie, zrezygnowano z budowy nowego basenu startowego i zadaszenia części toru. Przetarg objął modernizację koryta toru na całej długości, czyli na ponad 320 metrach, dotyczył też remontu dna toru oraz wymiany figur. Zaplanowano też wymianę namiotu nad częścią startową.
Pierwotnie brano pod uwagę budowę zadaszenia toru na całej długości (400 metrów), budowę nowego basenu startowego i koryta toru, a także drugiego ujęcia wody, które pozwoliłoby się uniezależnić od sytuacji hydrologicznej na Wiśle.
I tym razem jednak nie wpłynęła żadna oferta. ZIS na wykonanie zadania planował przeznaczyć ponad 43,4 mln zł.
Przebudowa stadionu Wisły trwa, ale to nie koniec. Zmieni si...
Największym problemem jest brak czasu, bowiem III Igrzyska Europejskie zaplanowano w dniach 21 czerwca - 2 lipca 2023 roku.
Polska pierwsza w rankingu CNN
