"Czerwone Diabły" pokazały klasę

W spotkaniu 31. kolejki ligi angielskiej Manchester United wygrał na własnym boisku z Aston Villa 3:1. Było to piąte kolejne ligowe zwycięstwo „Czerwonych Diabłów”.

Manchester United we wcześniejszych meczach wygrał z Sunderlandem, Newcastle United, Tottenhamem Hotspur i Liverpoolem. Dziś po ciekawym spotkaniu okazał się lepszy od Aston Villi.

Gospodarze cały czas przeważali, ale dopiero tuż przed przerwą Ander Herrera zdobył gola. W 79 minucie wynik podwyższył Wayne Rooney (dwunasta bramka w sezonie), ale po chwili Christian Benteke pokonał Davida De Geę i zrobiło się tylko 2:1.

Gości złudzeń pozbawił w doliczonym czasie gry Herrera, który po przejęciu piłki przez Rooneya i podaniu Juana Maty technicznym strzałem ulokował piłkę w siatce tuż przy słupku.

Manchester United zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma o punkt mniej od Arsenalu Londyn i o pięć punktów mniej od Chelsea Londyn. Z kolei o punkt wyprzedza Manchester City.

Manchester United – Aston Villa 3:1 (1:0). Bramki: Herrera 44 i 90+2, Rooney 79 – Benteke 80.

Materiał oryginalny: "Czerwone Diabły" pokazały klasę - Dziennik Polski