Czy pieszych zabił alkohol? Znamy wyniki sekcji zwłok dwóch...

  Czy pieszych zabił alkohol? Znamy wyniki sekcji zwłok dwóch ofiar wypadków w gorlickiem

  Agnieszka Nigbor-Chmura

  Aktualizacja:

  Czy pieszych zabił alkohol? Znamy wyniki sekcji zwłok dwóch ofiar wypadków w gorlickiem
  Alkohol i nocne czy też wieczorne spacery to dramatyczne zestawienie. Tak przynajmniej wynika z sekcji zwłok pieszych ofiar dwóch wypadków drogowych, do których doszło w Moszczenicy i Łużnej.
  Czy pieszych zabił alkohol? Znamy wyniki sekcji zwłok dwóch ofiar wypadków w gorlickiem
  Śledczy nie mają złudzeń. Alkohol na pewno nie był czynnikiem bez znaczenia w dwóch tragicznych w skutkach wypadkach, do których doszło w podgorlickich wsiach.

  - W obydwu przypadkach zabezpieczyliśmy ciała do badań sekcyjnych - mówi Tadeusz Cebo, prokurator Prokuratury Rejonowej w Gorlicach. - W obydwu protokołach sekcyjnych jest zapis o obecności alkoholu w krwi zmarłych, przy czym u jednego z nich wynik ten sięgnął 2,2 promila, a u drugiego 3,6 promila - dodaje prokurator.

  Do pierwszego ze zdarzeń doszło w centrum Łużnej. Było przed godziną 17, gdy na drodze wojewódzkiej 977 na wysokości zakrętu prowadzącego do tamtejszej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, citroen potrącił 62-letniego mieszkańca tej wsi.

  Mimo reanimacji, podjętej przez zespół ratownictwa medycznego, mężczyzna zmarł w karetce.

  - Obrażenia, których doznał, były bardzo rozległe. Decydujące były pewnie te czaszkowo-mózgowe i złamanie kręgosłupa. Do tego sekcja wykazała szereg urazów wewnętrznych i złamanie kości goleniowej - mówi prokurator Cebo.

  Niespełna dwa tygodnie później niemal do bliźniaczego, również tragicznego w skutkach wypadku doszło przed godz. 19 w Moszczenicy.

  37-letni mieszkaniec tej wsi znalazł się pod kołami hondy civic, jadącej od ronda w kierunku centrum Moszczenicy. Choć pierwsze próby reanimacji poszkodowanego natychmiast podjął jeden z mieszkańców, mężczyzny nie udało się uratować. Zginął na miejscu.

  - W tych przypadkach mamy do czynienia z pieszymi, którzy byli pijani. Jak bardzo zawiodła ich ostrożność, nie wiadomo. Na pewno w obydwu sprawach będziemy powoływać biegłych - mówi o śledztwach prokurator Cebo.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: Pierwsza pomoc przy wypadkach drogowych. To musisz wiedzieć!  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY