
Półtorak koronny Zygmunta III 1614
Półtorak, czyli moneta o wartości 1½ grosza, został wybity po raz pierwszy w 1614 r. w ramach antykryzysowych działań Zygmunta III Wazy. Za Zygmunta III Wazy półtoraki były bite nieprzerwanie w latach 1614–1629 przede wszystkim w mennicach koronnych głównie w Bydgoszczy i tylko wyjątkowo na Litwie oraz w Rydze. Półtorak zygmuntowski był jednym z najpowszechniej stosowanych gatunków monet.
Dziś półtoraki są dość powszechnymi monetami. Można je kupić za kilkanaście złotych.

Trojak koronny Zygmunta II 1600
Trojak to polska moneta srebrna, później także miedziana o wartości 3 groszy. Apogeum rozwoju emisji trojaków nastąpiło za panowania Zygmunta III Wazy. Wtedy trojaki koronne bito w 7 mennicach koronnych – w licznych typach i odmianach.
Dziś trojaki można kupić za kilkanaście złotych. Za monety w stanie menniczym lub okołomenniczym trzeba dać kilkaset złotych.

Czworak litewski Zygmunta Augusta 1566
Czworak po praz pierwszy został wprowadzony przez Zygmunta Augusta na Litwie w 1565 r. Bity w latach 1565–1569 czworak litewski stanowił odpowiednich 5 groszy koronnych. Monety o masie 4,29 grama bito ze srebra próby 875.
Dziś przeciętnie zachowane czworaki można kupic od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych

Szóstak koronny Zygmunta III wazy 1623
Szóstak to moneta o wartości 6 groszy bita na ziemiach polskich od 1528 r. Ostatnim szóstakiem dla ziem polskich było miedziane 6 groszy 1813 wybite podczas oblężenia Zamościa przez wojska rosyjskie.
Dziś ładnie zachowane szóstaki mogą być warte od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.