Cracovia już przed spotkaniem w UW przesłała do Wisły pismo, w którym w punktach przedstawiła warunki i zasady, na jakich jest gotowa przyjąć kibiców „Białej Gwiazdy” na derbach. Przede wszystkim klub z ul. Kałuży ograniczył liczbę kibiców, jakich jest gotowy wpuścić do 450. Ograniczyć, bo przepisy stanowią, że gospodarza ma zapewnić 5 procent pojemności stadionu dla kibiców przyjezdnych, co w przypadku stadionu Cracovii wynosi 750 osób. Dodatkowo Cracovia podała ceny biletów w wysokości 40 złotych oraz zażyczyła sobie kaucji po 100 złotych za każdego kibica na poczet ewentualnych strat w sektorze gości, co w sumie daje kwotę 45 tysięcy złotych. „Pasy” dały też Wiśle czas do 25 lutego na podjęcie decyzji i przesłanie pieniędzy na wspomnianą kaucję, jeśli takie warunki „Biała Gwiazda” przyjmie.
Przy ul. Reymonta zaczęli analizować, czy takie rozwiązanie jest możliwe prawnie, bo do tej pory w ekstraklasie nie było takiego przypadku, żeby klub chciał otrzymać kaucję na poczet ewentualnych zniszczeń na stadionie. Wiele wskazywało na to, że Wisła może nie zgodzić się na warunki zaproponowane przez Cracovię i jej kibice na derby nie pójdą. Przynajmniej w zorganizowanej grupie. I rzeczywiście, sami kibice Wisły podjęli decyzję, że w związku z warunkami postawionymi przez Cracovię, nie wybiorą się na drugą stronę Błoń. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała odpowiedzialna za doping grupa Ultra Wisła.
Całą sprawę ze strony Wisły skomentowała również Karolina Biedrzycka, rzecznik prasowa klubu, która powiedziała nam: Trwa analiza prawna i konsultacje z organami decyzyjnymi w sprawie tej kuriozalnej sytuacji, odniesiemy się do kwestii w późniejszym czasie.
W przeszłości podczas derbów - bez względu na to czy rozgrywane były przy Kałuży czy na Reymonta - dochodziło do licznych incydentów. Te okryte najgorszą sławą w ostatnich latach miały miejsce 13 grudnia 2017 roku, gdy na stadionie Cracovii rakietnicami ostrzelano sektor gości. Od tamtego momentu kibice Wisły nie gościli na obiekcie przy ul. Kałuży. Demolowanie zaplecza sektorów to też niestety derbowy standard przy okazji tego typu spotkań i to bez względu na to, gdzie są one rozgrywane. Wiosną 2019 roku tak było np. na obiekcie przy ul. Reymonta, gdy „demolkę” urządzili kibice Cracovii.
Kolejne spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim, dotyczące meczu derbowego zaplanowano natomiast na 27 lutego.
- Najpiękniejsze fanki na krakowskich stadionach. Kiedy wrócą na trybuny?
- Wieczysta Kraków. Kolejne zmiany kadrowe [AKTUALIZACJA]
- Sekrety stadionu Wisły Kraków. Nieznane zakamarki! [ZDJĘCIA]
- Gwiazdy klasy okręgowej Kraków ZDJĘCIA
- Wisła Kraków. Byli wiślacy zimą 2020 zmienili kluby
- Sergiu Hanca. Strzelec zwycięskiej bramki dla Cracovii
