Bardzo często chcemy mieć po prostu święty spokój z samochodem – odruchowo myślimy wtedy o autach z salonu. Problemem w przypadku nowych samochodów może być ich cena oraz szybki spadek wartości – największy właśnie w przypadku aut wyjeżdżających z salonu, w przypadku aut używanych nie mamy do czynienia z tak gwałtowną utratą wartości.
Stan techniczny samochodu poleasingowego
Warto zastanowić się jak wygląda to w praktyce – samochody poleasingowe mają niewątpliwie swoje zalety i postaramy się im przyjrzeć.
Zdecydowana większość z nich ma w pełni udokumentowaną historię serwisową – co jest niezmiernie istotne przy wyborze auta używanego. Samochody leasingowe są zwykle kupowane jako nowe – leasing trwa do 5 lat, a więc zazwyczaj mamy do czynienia z młodymi pojazdami.
Nawet jeśli ich przebieg jest spory – mamy pełną dokumentację serwisową i pewność, że wszystkie prace konserwacyjne, czy naprawy odbywały się w ASO. Co więcej, na fakturze VAT potwierdzającej zakup, może się znaleźć adnotacja potwierdzająca przebieg pojazdu – może nam to oszczędzić sporo nerwów w przyszłości, ponieważ mamy pewność co do autentyczności przebiegu auta. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie stanu technicznego samochodu – nic nie stoi na przeszkodzie, aby go sprawdzić w dowolnej stacji diagnostycznej.
Czy to się opłaca?
Wybór auta to poważna decyzja – dlatego tak ważne jest, abyśmy określili nasze potrzeby i wymagania względem kupowanego samochodu. Musimy także wziąć pod uwagę nasze możliwości finansowe i zastanowić się nad modelem finansowania samochodu.
Gdy mówimy o samochodach poleasingowych nie sposób nie wspomnieć o jednej z ich największych zalet , czyli korzystnej cenie zakupu – zwłaszcza gdy porównamy ją z rynkowymi cenami danych modeli.
Ciągle funkcjonującym, acz krzywdzącym stereotypem jest ubogie wyposażenie aut kupowanych przez firmy – w ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy znaczące zmiany w tym zakresie. Wiele aut poleasingowych jest bogato wyposażone – co więcej, jesteśmy w stanie znaleźć auta poleasingowe z właściwie wszystkich segmentów.
Kolejnym istotnym elementem są różne możliwości finansowania pojazdu poleasingowego – można go kupić za gotówkę, na kredyt lub wziąć w leasing. Większość punktów oferujących samochody poleasingowe pomaga w załatwieniu formalności, tak aby zakup był możliwie jak najprostszy od strony formalnej.
Kupno samochodu poleasingowego staje się coraz bardziej popularne w Polsce – przemawia za tym sporo czynników, z pewnością jednym z najistotniejszych jest cena, która potrafi być zdecydowanie niższa niż w przypadku tradycyjnego auta używanego. W obliczu takiego argumentu warto zapoznać się z ofertą takich pojazdów, np. na stronie Poleasingowe.pl.
Dobierz auto do swoich potrzeb
Dane wskazują, iż z roku na rok wzrasta liczba rejestrowanych pojazdów osobowych i dostawczych – jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego w czerwcu 2016 wzrosła ona w stosunku do roku ubiegłego aż o 28%, z pewnością nie pozostanie to bez wpływu na dostępność samochodów poleasingowych w naszym kraju. Leasing operacyjny jako metoda finansowania zyskuje coraz większą popularność – według statystyk, tylko w I kwartale 2017 polska branża leasingowa urosła aż o 12,7%.
Między innymi z powyższych danych wynika obecnie ogromna różnorodność pojazdów poleasingowych – możemy spotkać zarówno auta osobowe i ciężarowe, ale także motocykle, quady, maszyny rolnicze, naczepy, autobusy, czy pojazdy do zadań specjalnych.
Samochody poleasingowe – czy warto?
Podsumowując, samochody poleasingowe są świetną alternatywą dla samochodów używanych, ale również tych z salonu – mamy pewność co do stanu technicznego auta, jesteśmy w stanie przebierać między ofertami różnych marek i modeli samochodów, a jednocześnie możemy nabyć nasz wymarzony samochód od kilkunastu do kilkudziesięciu procent taniej.