Dorota Tokarz - kandydatka do Rady Powiatu Nowosądeckiego

Ogłoszenie wyborcze KWW "Silna Sądecczyzna"
Lista nr 11, miejsce nr 4

Mam 52 lata. Jestem rodowitą Sądeczanką. Mł. insp. Policji w stanie spoczynku. Od 25 lat mieszkam w Małej Wsi z mężem Tadeuszem i synem Krzysztofem.
Ukończyłam studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, studia podyplomowe na kierunku MBA, Zarządzanie w Wyższej Szkole Biznesu NLU w Nowym Sączu. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie BHP w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W swoim dorobku mam ukończone kursy specjalistyczne takie jak: kierowanie zespołami pracowniczymi, psychologię zarządzania, skuteczne techniki public relations, techniki aplikowania o środki Europejskie.

Od 1993 roku jestem związana z bezpieczeństwem. 30 lat pełniłam służbę jak funkcjonariusz policji, przechodząc przez kolejne szczeble w hierarchii policji od pracownika cywilnego później szeregowego policjanta do stanowisk kierowniczych. Pracowałam w pionie logistycznym, pionie prewencji i kryminalnym. Przechodząc przez różne szczeble stanowisk ostatnie 7 lat pełniłam funkcję najpierw I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach, a w 2019 roku zostałam Komendantem Powiatowym Policji w Limanowej, aby po roku wrócić znów do Gorlic na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach, skąd 23 lutego 2023 roku odeszłam na emeryturę. Przez ostatni czas realizuje się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

30 lat mojego życia zawodowego to służba 24 godziny na dobę, ale gdybym miała wybrać jeszcze raz zdecydowałabym tak samo. Służbę w Policji traktowałam jak misje, która kosztowała mnie i moją rodzinę wiele wyrzeczeń. Można powiedzieć że służba w Policji to także jedna z moich pasji, którą jest pomaganie innym. Lubię być blisko ludzi, pomagać im, wspierać ich i chronić przed niebezpieczeństwem. Nigdy podczas pracy zawodowej z resztą jak w całym swoim życiu nie myślałam o sobie tylko zawsze priorytetem był drugi człowiek. Zawsze wymagałam najwięcej od siebie a dopiero później od innych. Na myśl przychodzą mi słowa świętego Jana Pawła II, który powiedział: "Wymagacie od siebie choćby inni od Was nie wymagali". Taka idea przyświeca mi przez całe moje życie. Organizowałam wiele akcji pomocowych dla chorych i potrzebujących. Założyłam dwa koła Honorowych Dawców Krwi. Jedno które powstało przy Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, a drugie sformalizowano przy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach. Mówiąc o pasjach to prócz pomagania innym lubię malować, rysować, tworzyć grafikę, lubię także poezję. Wiele razy wystawiałam swoje prace w licytacjach na rzecz chorych i potrzebujących. Należę do osób które wykorzystują swoje zdolności tylko po to, żeby pomóc tym którzy tej pomocy potrzebują. Skoro mowa o poezji to uwielbiam Wisławę Szymborską a także wiersze ks. Jana Twardowskiego. Te wiersze są takie prawdziwe i trafiają do serca. W tych utworach zaskakuje aktualność słów zwłaszcza w obecnych czasach. Jeśli mowa o poezji to nie tylko czytam ale też piszę wiersze. W 2013 roku napisałam na konkurs oczywiście wierszem biografię Jana Pawła II. Ta historia papieża tak mnie zmotywowała, że piszę częściej. Są to wiersze okolicznościowe dla znajomych, przyjaciół, spersonalizowane pół żartem, pół serio, pisane na różne okoliczności.

Obecnie zaangażowałam się w pracę w środowisku rolniczym. Rolnictwo i środowisko rolnicze jest bardzo ważną dziedziną naszego życia i gospodarki, bo to rolnicy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe które jest olbrzymim priorytetem. Ważnym jest aby skrócić łańcuch dostaw żywności od producenta do konsumenta, aby móc promować produkty lokalne na lokalnym rynku. Takie powiązanie to żywność lepszej jakości wytwarzana przez lokalnych producentów. Daje to możliwość dla małych i średnich gospodarstw rolnych. Dzięki temu promowane są produkty regionalne o niepowtarzalnym smaku które są znacznie lepsze od żywności wytwarzanej na dużą skalę. Dużą rolę w opisywanym zakresie ogrywają Koła Gospodyń Wiejskich. To właśnie KGW kultywują tradycje ludowe, jednocześnie promując i prowadząc dobre praktyki w zakresie produktów lokalnych promując region, zwyczaje i różne smaki.

Szanowni Państwo chce podkreślić, że podejmując decyzję o kandydowaniu do Rady Powiatu Nowosądeckiego chcę zaangażować się w projekty i programy które skierowane są na szeroko rozumiane bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Chciałabym także pracować nad poprawą stanu infrastruktury technicznej, drogowej i ścieżek pieszo-rowerowych. Ważnym jest także poprawa jakości życia mieszkańców wraz z warunkami do rozwoju osobistego, a także organizowanie spotkań, wydarzeń kulturalnych dostosowanych do każdego przedziału wiekowego.

Podejmując się realizacji tych zadań będę korzystać ze swojej wiedzy i doświadczeń ale jak zawsze będę kierować się dobrem drugiego człowieka i relacjami międzyludzkimi, polegającymi na zaufaniu opartymi o dialog i szacunek. Mam nadzieję że przez swoją pracę i zaangażowanie zyskam Państwa życzliwość i zaufanie które przełoży się na wyniki wyborów 7 kwietnia bieżącego roku.

Dorota Tokarz - kandydatka do Rady Powiatu Nowosądeckiego

Materiał pochodzi i został sfinansowany ze środków KWW "Silna Sądecczyzna"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska