W pierwszym dniu we wtorek 19 listopada przedstawiciele Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego zapraszają bezrobotnych. Dla nich organizują targi pracy i edukacji w godzinach 10-14 w salach Picasso i Rembrandt.
Jak informuje Małgorzata Liburska, zastępca dyrektora ds. Rynku Pracy UPPK do dyspozycji osób bezrobotnych będą stanowiska pracodawców i instytucji szkoleniowych oraz agencje zatrudnienia. Tam przygotowane zostaną punkty informacyjno-konsultacyjne. Będzie można porozmawiać o rozwoju przedsiębiorczości, rozwoju zawodowym i pomocy publicznej.
Zaplanowano także stanowiska partnerskie, przedstawienie możliwości kształcenia dorosłych, będą warsztaty budowania własnej kariery, strefa indywidualnych konsultacji doradczych i wiele innych propozycji.
W drugim dniu w środę, 20 listopada w sali Picasso odbędzie się konferencja "20 lat Funduszy Europejskich na rzecz poprawy zatrudnienia w powiecie krakowskim".
W tym dniu także będą punkty informacyjno-konsultacyjne i stanowiska partnerskie. Będzie dyskusja o bezpiecznej pracy dla cudzoziemców.
Wicedyrektor Małgorzata Liburska zwraca też uwagę na współpracę UPPK z ośrodkami pomocy społecznej. Przygotowane zostało spotkanie dla służb pomocy społecznej i zatrudnienia, wymiana informacji między instytucjami pomocy społecznej i urzędem pracy.
UPPK podpisze kilka porozumień z wójtami i burmistrzami podkrakowskich gmin oraz izbami gospodarczymi działającymi pod Krakowem, a także podpisanie porozumień ze szkołami działającymi w powiecie krakowskim.
Jesienny targ pod Krakowem. Bogata oferta produktów lokalnyc...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
O TYM SIĘ MÓWI. Wielki Kraków z poszerzonymi granicami miasta czy aglomeracja jak w Paryżu?
