Twierdzi, że związek powstał, bo w obliczu nowej ustawy medialnej nad obecnymi szefami zawisło widmo utraty stanowisk. - A wiadomo, że zgodnie z ustawą nie można zwolnić, ani zmienić warunków pracy i płacy osób funkcyjnych w związku - mówi dziennikarz.
Czytaj także: Na krakowskim Kazimierzu będzie strefa płatnego parkowania
Krzysztof Tenerowicz, który szefuje nowemu związkowi i startuje z listy PiS do sejmiku województwa małopolskiego, przypomina, że nowy związek powstał pół roku temu. - Dlaczego dopiero teraz ktoś bije na alarm i sugeruje, że za założeniem związku kryją się jakieś nieetyczne intencje? - pyta. Zapewnia, że "Fonia" będzie przede wszystkim chroniła ponad 20 pracowników radia, którzy już się do niego zapisali. - To nie są wyłącznie dyrektorzy, ale również dziennikarze, pracownicy administracji i radiowi technicy - wylicza Tenerowicz.
Czy działający od lat w Krakowie Związek Zawodowy Dziennikarzy Radiowych nie potrafi bronić interesów swoich członków? - Już niemal blisko jedna czwarta pracowników radia zapisała się do "Fonii". O czymś to świadczy - odpowiada enigmatycznie.
Zastępcą Tenerowicza został Przemysław Bolechowski, dyrektor programowy stacji, sekretarzem Paweł Sołtysik, szef muzyczny radia. Do "Fonii" należy również dyrektorka marketingu Agnieszka Kuczyńska.
Na początku wakacji Tenerowicz otrzymał od rady nadzorczej premię w wysokości 30 tys. zł. Wcześniej rada tak wielkich premii nie przyznawała. - Kiedy borykaliśmy się z kłopotami, sam występowałem do rady o zmniejszenie moich zarobków. Teraz sytuacja finansowa się poprawiła i dostałem nagrodę za cztery lata
Pokaż, kogo popierasz. Już dziś oddaj głos na prezydenta Krakowa
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Powiat dąbrowski: łupili sprzęt AGD, są już w rękach policji
Maciej Szumowski stał się legendą. Idź jego drogą. Wejdź na szumowski.eu
A może to Ciebie szukamy? Zostań miss internetu województwa małopolskiego
Zobacz co mają do powiedzenia krakowianom kandydaci na prezydenta