https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dyrektorzy Radia Kraków tworzą związek zawodowy

Krzysztof Sakowski
W Radio Kraków powstał Związek Zawodowy Pracowników Radia Kraków "Fonia" założony przez dyrektorów rozgłośni. "Gazeta Wyborcza" podała, że na jego czele stanął Krzysztof Tenerowicz, dyrektor generalny radia i były członek zarządu. - To jest desperacki ruch przyspawania się do stołków - kwituje jeden z dziennikarzy radia.

Twierdzi, że związek powstał, bo w obliczu nowej ustawy medialnej nad obecnymi szefami zawisło widmo utraty stanowisk. - A wiadomo, że zgodnie z ustawą nie można zwolnić, ani zmienić warunków pracy i płacy osób funkcyjnych w związku - mówi dziennikarz.

Czytaj także: Na krakowskim Kazimierzu będzie strefa płatnego parkowania

Krzysztof Tenerowicz, który szefuje nowemu związkowi i startuje z listy PiS do sejmiku województwa małopolskiego, przypomina, że nowy związek powstał pół roku temu. - Dlaczego dopiero teraz ktoś bije na alarm i sugeruje, że za założeniem związku kryją się jakieś nieetyczne intencje? - pyta. Zapewnia, że "Fonia" będzie przede wszystkim chroniła ponad 20 pracowników radia, którzy już się do niego zapisali. - To nie są wyłącznie dyrektorzy, ale również dziennikarze, pracownicy administracji i radiowi technicy - wylicza Tenerowicz.

Czy działający od lat w Krakowie Związek Zawodowy Dziennikarzy Radiowych nie potrafi bronić interesów swoich członków? - Już niemal blisko jedna czwarta pracowników radia zapisała się do "Fonii". O czymś to świadczy - odpowiada enigmatycznie.

Zastępcą Tenerowicza został Przemysław Bolechowski, dyrektor programowy stacji, sekretarzem Paweł Sołtysik, szef muzyczny radia. Do "Fonii" należy również dyrektorka marketingu Agnieszka Kuczyńska.
Na początku wakacji Tenerowicz otrzymał od rady nadzorczej premię w wysokości 30 tys. zł. Wcześniej rada tak wielkich premii nie przyznawała. - Kiedy borykaliśmy się z kłopotami, sam występowałem do rady o zmniejszenie moich zarobków. Teraz sytuacja finansowa się poprawiła i dostałem nagrodę za cztery lata

Pokaż, kogo popierasz. Już dziś oddaj głos na prezydenta Krakowa
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Powiat dąbrowski: łupili sprzęt AGD, są już w rękach policji
Maciej Szumowski stał się legendą. Idź jego drogą. Wejdź na szumowski.eu
A może to Ciebie szukamy? Zostań miss internetu województwa małopolskiego
Zobacz co mają do powiedzenia krakowianom kandydaci na prezydenta

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Krzysztof
Pan Tenerowicz przedstawia najgorszą opcje... Jest krzyżówką złodzieja i bezczelnego cwaniaka! Doskonale nadaje się do polityki! Zreszta ma korzenie WSZECHPOLSKIE! Czy ktoś zajął się już ta sprawą?
Podobno każde uczynki wracaja ze zdwojona siłą do własciciela.... czekamy!
R
RK
Tomasz Müller

Dziennikarz, trener szkoleń medialnych, nauczyciel akademicki (Międzynarodowa Szkoła Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego od 10.2001 i Akademia Krakowska im. A. Frycza - Modrzewskiego od 10.2003 Absolwent filozofii UJ. Pracuje w Polskim Radiu Kraków. Wcześniej dziennikarz TVN, TVP i Serwisu Światowego BBC. Prowadzi szkolenia medialne dla firm i instytucji z zakresu kontaktów z mediami, techniki informacji i wystąpień w radiu i telewizji. Wśród przeszkolonych przez niego instytucji są m. in.: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Urząd Miasta Krakowa, Galeria Krakowska, IKEA Poland, BP Poland.
S
Sarka.Farka
Jeszcze nie tak dawno RK skomlało, w osobach swojego Zarządu, Rady Nadzorczej, dziennikarzy (byłem na tym spotkaniu), jak biednie w radiu jest. Nagle jest pełno kasy, tak, ze można dać nagrody. W dodatku to kasa publiczna, wiec się ją nadzwyczaj łatwo wydaje.
Już na tym spotkaniu było jasno widać, że to nie chodzi o radio jako publiczną instutycje i nasze wspólne dobro. Chodzi tylko i wyłącznie o ciepłe posadki i pensje, które niezależnie od sytuacji finasowej muszą być. Radio od dłuższego już czasu degeneruje się, jestem stałym słuchaczem. Na palcach jednej ręki można policzyć naprawdę wartościowe audycje (reportaże P.P. Anny, Ewy i Katarzyny!!!, czasami CND). Reszta to zwykłe pierdzenie w stołki (Radiostrada z psudofachowcem od wyszkolenia kierowców), byleby czas dyżuru zleciał.
Problemem też są serwisy informacyjne, praktycznie w każdym z nich jest jakiś błąd, niedopowiedzenie czy wręcz przeinaczenie tematu, do tego dochodzi tendencyjność w przygotowywaniu i przedstawianiu materiałów reporterów.

Drodzy Dyrektorzy!!! Rado Nadzorcza!!! Jesteście ponoć świetnymi fachowcami, to załóżcie WŁASNE radio i zmierzcie się z rynkiem, który szybko i bezlitośnie zweryfikuje Wasze umiejętności.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska