Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Działacze PPN Gorlice podsumowali 2014 rok

Marek Podraza
W piątek w Sali Bankietowej w Gorlicach odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie działaczy piłkarskich organizowane co roku przez Zbigniewa Augustyna, prezesa PPN w Gorlicach.

W piątek w Sali Bankietowej w Gorlicach odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie działaczy piłkarskich organizowane co roku przez Zbigniewa Augustyna, prezesa PPN w Gorlicach. Na spotkanie noworoczne przybyli przedstawiciele wszystkich klubów piłkarskich z naszego terenu tj. z IV ligi, A klasy, B klasy. Przybyli także sędziowie piłkarscy na czele z Piotrem Firlitem, przewodniczącym Komisji Sędziowskiej w Gorlicach. Ponadto Rafał Kukla burmistrz Gorlic, Jan Morańda, wójt gminy Ropa, Kazimierz Sterkowicz, były burmistrz Gorlic i wielki kibic piłki nożnej oraz przedstawiciele Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu na czele z prezesem Antonim Ogórkiem.

Spotkanie rozpoczęto od podsumowania minionego roku 2014 oraz złożenia życzeń noworocznych. Mijający rok 2014, jak podkreślił prezes Zbigniew Augustyn był dobry dla gorlickiej piłki nożnej. - Piłka nożna w naszym powiecie rozwija się w dobrym kierunku. To zasługa wielkiej rzeszy społeczników, których nie brakuje w każdej gminie. To oni garną miejscową młodzież do sportu i rywalizują w rozgrywkach młodzieżowych oraz w naszej A i B klasie. Wielkie słowa uznania należą się naszym wójtom i burmistrzom, którzy finansowo wspierają rozwój piłki nożnej. Serdecznie im za to dziękujemy. Słowa podziękowania kieruję do zawodników, trenerów, działaczy, sędziów i tych wszystkich, którzy są związani z naszą piłką nożną, najpopularniejszą dyscypliną sportową, która uprawia najwięcej osób w naszym powiecie. Dziękuję mediom Gazecie Gorlickiej oraz RTvGorlice, która towarzyszy nam od lat i promują piłkę nożną - mówił podczas spotkania Zbigniew Augustyn, prezes PPN Gorlice.

Przypomnijmy, że w minionym roku jednym z największych sukcesów piłkarskich było zdobycie brązowych medali na Mistrzostwach Polski w Halowej Piłce Nożnej przez trampkarzy Glinika Gorlice, Ewa Szydło została sędzią IV ligi mężczyzn i ekstraligi kobiet oraz prowadzi większość spotkań w Centralnej Lidze Juniorów na największych stadionach w Polsce, w Gliniku Gorlice powstała żeńska drużyna piłkarska, do A klasy awansował zespół LKS Moszczanka Moszczenica - to tylko część ważniejszych wydarzeń minionego piłkarskiego 2014 roku. Spotkanie było także okazją do wręczenia wyróżnień dla działaczy. Prezydium Zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu przyznało za szczególny wkład w rozwój piłkarstwa na Sądecczyźnie godność Ambasadora Futbolu Nowosądeckiego wymienionym działaczom.

Zenon Strugała z LKS Kobylanka, Mieczysław Kwaśnik z LKS Zagórzany, Andrzej Sagan z KS Bobowa, Andrzej Smołkowicz z KS Ropa, Andrzej Gruszczyński z LKS Uście Gorlickie, Andrzej First z PPN Gorlice, Maciej Starczyński z LKS Kobylanka, Zbigniew Święs z LKS Biała Brunary, Sławomir Czyżykiewicz z LKS Zagórzany oraz Piotr Firlit z Komisji Sędziowskiej Gorlice.

Natomiast podczas spotkania noworocznego OZPN w Nowym Sączu, które odbyło się w siedzibie MOSiR Zbigniew Augustyn, prezes PPN Gorlice został wyróżniony przez starostę nowosądeckiego "Złotym Jabłkiem Sądeckim". To zaszczytne wyróżnienie nasz wieloletni działacz sportowy i sędzia piłkarski otrzymał za szczególny wkład w rozwój i działalność OZPN. Złote Jabłko Sądeckie jest najwyższym powiatowym odznaczeniem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska