Nikt nie ma wątpliwości, że “Echo Trombity, to festiwal, który odbywa się z rzeczywiście z wielkim zadęciem. W konkursowe szranki staja przecież najlepsze amatorskie orkiestry dęte z całego województwa. Te, które przebrnęły przez bardzo ostre sito kwalifikacji regionalnych.
W tym roku o prawo zaprezentowania się w finale, rozgrywanym jak zwykle na rynku Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, zespoły rywalizowały w Wysowej, Wieliczce, Ryglicach, Nowym Targu, Nowym Wiśniczu, Toporzysku i Laskowej.Te z “paszportami” zameldowały się w Miasteczku Galicyjskim.
Muzycy, przez trzy dni, dęli w złociste i srebrzyste trąby maszerując po bruku rynku i siedząc na estradzie przed ratuszem.
Z niektórymi zespołami prezentowały się także marżonetki - dziewczęce grupy baletowe ubarwiające muzykę swym tańcem i popisami wręcz akrobatycznymi.
Autor: Stanisław Śmierciak "Gazeta Krakowska"
Prezentacje oceniali jurorzy, a był w tym gronie m.in. legendarny tambourmajor, a później kapelmistrz Podhalańczyków, czyli Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej kapitan Stefan Żuk.
Grand Prix było oczywiście tylko jedno, ale miejsca pierwsze, drugie i trzecie oraz wyróżnienia rozdzielano w poszczególnych kategoriach orkiestr.
W grupie orkiestr Ochotniczych Straszy Pożarnych:
1. - Orkiestra Dęta OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego.
2. - Orkiestra Dęta OSP z Polanki Wielkiej.
2. - Orkiestra Dęta OSP z Siemiechowa.
3. - Orkiestra Dęta OSP z Dobrej.
3. - Orkiestra Dęta OSP z Dominikowic.
W grupie orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno - kulturalnych oraz orkiestr zakładowych:
1. - Orkiestra Dęta KOSYNIERZY z Luborzycy.
2. - Orkiestra Dęta z Mystkowa.
2. - Orkiestra Dęta z Trzebuni.
3. - Wielka Orkiestra Młodego Muzyka Gminy Oświęcim.
3. - Orkiestra Dęta DOBCZYCE z Dobczyc.
W grupie orkiestr parafialnych:
1. - Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Sobolowa.
Wyróżnienie II stopnia - Parafialna Orkiestra Dętej z Jaworznej.
W grupie Big Bandów i orkiestr rozrywkowych:
1. - Big band z Rożnowa.
2. - Big band z Rzepiennika Strzyżewskiego.
2. - Big band Państwowej Szkoły Muzycznej z Nowego Targu.
3. - Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa z Zalasowej.
Nagrodę specjalną jury otrzymał Karol Jarzmik - mający zaledwie pięć lat werblista i perkusista Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej.
Wyróżnienia specjalne jury przyznało trzem grupom marżonetek występujących z orkiestrami strażackimi z: Dominikowic, Szerzyn i Polanki Wielkiej.