Egzamin ósmoklasisty 2018 matematyka z Operonem: W środę, 28 listopada uczniowie klas ósmych zmierzyli się z egzaminem próbnym z matematyki. Jakie były zadania? Co zaskoczyło uczniów na egzaminie z matematyki, organizowanym przez wydawnictwo Operon? Z nami sprawdzicie, jak poszedł Wam próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki. Egzamin Ósmoklasisty 2018 z Operonem, arkusze, zadania i odpowiedzi możecie znaleźć w internecie.

Sprawdzian Ósmoklasisty 2018 z Operonem ARKUSZ + ODPOWIEDZI. Kiedy Próbny Test Ósmoklasisty? DATA

Egzamin ósmoklasisty z MATEMATYKI OPERON 2018

Egzamin ósmoklasisty matematyka OPERON 2018. W środę 27.11.2018 uczniowie przystąpili do próbnego egzaminu z matematyki.

Pierwszy państwowy egzamin po ósmej klasie zostanie przeprowadzony w kwietniu 2019 roku. Potrwa 3 dni: od 15 do 17 kwietnia. Próbny egzamin ósmoklasisty w listopadzie 2018 daje uczniom szansę na weryfikacje wiedzy, a także pozwala oswoić się z formułą egzaminu. Egzamin ósmoklasisty z MATEMATYKI OPERON 2018: ARKUSZE, PYTANIA I ODPOWIEDZI znajdziesz po egzaminie w Internecie.

Egzamin ósmoklasisty z MATEMATYKI OPERON 2018 w Krakowie

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki w środę, 28 listopada, pisali m.in. uczniowie z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia Inspiracja oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 4 Inspiracja z ul. Śniadeckich 12b.

Sprawdzian Ósmoklasisty 2018 z Operonem. Zobacz arkusz zadań z matematyki

Egzamin ósmoklasisty z MATEMATYKI OPERON 2018. Co było na próbnym egzaminie?

Zadań było 21 i trzeba było je rozwiązać w 100 minut. - Zrobiłam wszystkie zadania. Problem był tylko z ostatnim, które dotyczyło graniastosłupów. Nie jestem pewna czy dobrze użyłam twierdzenia Pitagorasa – mówiła Zofia Szeliga z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 4 Inspiracja. Kilka dni temu brała udział w rejonowym Małopolskim Konkursie Matematycznym. - Konkurs był o wiele trudniejszy niż próbny egzamin. Ale tak w konkursie jak i podczas egzaminu na pewno trzeba uważnie czytać polecenia, bo najwięcej jest podchwytliwych zadań, które trzeba przeczytać dwa razy, żeby się upewnić, że czegoś się nie przeoczyło - dodała Zofia Szeliga.

Jej szkolni koledzy też przyznawali, że dobrze było się sprawdzić na próbnym egzaminie. - Trudne było zadanie dotyczące obliczenia procentów. Pozostałe zadania poszły mi w miarę dobrze – mówił Mateusz Sondej.

Mateusz Pityński dodał: - W matematyce trzeba zachować koncentrację, bo gdzieś zrobisz jeden błąd, to później całe zadanie jest źle zrobione. A jak nie znasz jednego sposobu na rozwiązanie zadania, to możesz próbować szukać innego.

Przejdź do kolejnej strony i sprawdź jakie były zadania>>>