Jest to oferta skierowana przede wszystkim do młodzieży, osób niepełnosprawnych, ale również do tych, którzy po prostu nie mogą się dodzwonić na prowadzony przez MOPS telefon zaufania, który często jest zajęty.
- Każda osoba, która boryka się z samotnością, nie ma się komu zwierzyć, poprosić o wsparcie lub poszukuje informacji o możliwości uzyskania pomocy, może napisać o tym w e-mailu - informuje Marta Chechelska, rzeczniczka prasowa MOPS-u.
Psychologowie odbierający e-maile będą na nie odpowiadać od poniedziałku do piątku. Adres, na który można wysłać swoje skargi, żale, przemyślenia to: e-mailzaufania@mops. krakow.pl.
- Liczymy, że ta nowa forma pomocy będzie chętnie wykorzystywana jako współczesny, najczęściej obecnie używany komunikator - dodaje Chechelska.
Przy MOPS od wielu lat działa też telefon zaufania, dla wielu stał się wręcz niezbędny. Potwierdzają to liczby. W 2011 r. przez tę linię przeprowadzono 1 520 rozmów. Ich tematyka dotyczyła głównie konfliktów małżeńskich i rodzinnych, problemów seksualnych, uzależnień oraz złego stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Numer telefonu zaufania to 12 413 71 33. Specjaliści rozmawiają codziennie w godzinach 16-21.
www.gazetakrakowska.pl/artykul/602571,kto-zostanie-strazakiem-roku-2012,id,t.html;Zgłoś swojego kandydata![/a] [/b]
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!