Po czterech latach nieobecności sklep wróci na Rynek Główny. Zagości na parterze Kamienicy Kromerowskiej, w lokalu dotychczas zajmowanym przez Matras.
Empik do nowego lokalu będzie wprowadzał się w dwóch etapach: w listopadzie udostępni klientom część przestrzeni, równocześnie rozpoczynając remont korytarza i położonych w głębi pomieszczeń. Całość, wraz z klimatyczną kawiarnią zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2018 roku.
Księgarnia Matras funkcjonowała w lokalu przy Rynku Głównym 23 od 1998 roku. Sklep zamknięto w czerwcu, z powodu niepłacenia czynszu.
Księgarnie w Kamienicy Kromerowskiej to tradycja - pierwszą otwarto w 1610 roku.
I tak oto Empik rośnie w siłę, przejmując rolę monopolisty. Mniejsze księgarnie upadają, Empik jeszcze się trzyma i nic nie wskazuje na to, by zbyt prędko otrzymał godnego konkurenta.