Facebook z kolejnymi oskarżeniami: udostępniał prywatne dane użytkowników?
Dziennikarze "New York Times" dotarli do dokumentów, które mają jasno wskazywać, że Facebook udostępniał prywatne informacje swoich użytkowników gigantom technologicznym. Doniesienia te miały potwierdzać rozmowy z byłymi pracownikami firmy Marka Zuckerberga. Nawet 150 firm mogło otrzymać wrażliwe dane na nasz temat, a wśród nich w oczy rzucają się takie marki jak Spotify, Microsoft, Netflix, czy Amazon.
Szemrane praktyki Facebooka
Najwięcej kontrowersji budzą następujące praktyki Facebooka:
- dostęp do prywatnych wiadomości
- czytanie prywatnych wiadomości
- udostępnianie danych kontaktowych
- gromadzenie i przekazywanie podmiotom informacji o aktywności użytkowników
Afera z Facebookiem? Nic nowego
Problemy Facebooka z wyżej wymienionymi zarzutami to żadna nowość. Po raz pierwszy niepokojące informacje ujrzały światło dzienne w 2012 roku. Do historii przeszły również przesłuchania założyciela platformy tłumaczącego się przed amerykańskimi politykami. Sześć lat temu Facebook podpisał ugodę z Federalną Komisją Handlu i obiecał, że będzie promował prywatność osób korzystających z platformy społecznościowej. Złośliwi twierdzą, że na obietnicach się skończyło.

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania w zimie
Co na to Facebook?
Facebook zarzuty "NYT" oczywiście odpiera i tłumaczy, że nie chodzi o prywatne i wrażliwe informacje, ale o komunikaty dotyczące metod pozwalających poszczególnym użytkownikom na korzystanie z portalu społecznościowego na innych urządzeniach. Platforma twierdzi, że materiały, które zdobyli amerykańscy dziennikarze, nie tyczą się prywatnych informacji, a jedynie tych, które umożliwiają korzystanie z Facebooka na smartfonie lub tablecie.
Czy Facebook czyta nasze prywatne wiadomości?
Serwis "Antyweb" tłumaczy kwestię dostępu do prywatnych wiadomości użytkowników. Facebook twierdzi, że nie czyta ich zawartości, ale dostęp wykorzystuje. M. in. po to, byśmy mogli dzielić się utworami, linkami pochodzącymi z innych aplikacji bez konieczności wychodzenia z Messengera.
Próbny egzamin ósmoklasisty - język angielski
Zobacz także wideo: Dni wolne 2019 - kiedy wziąć wolne, żeby było ich jak najwięcej?