
Skałki Twardowskiego
Skałki Twardowskiego znajdują się w Debnikach, tuż przy Zakrzówku (ok. 3 km od centrum miasta). Warto zaznaczyć, że jest to teren Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego.
Nazwa Skałek Twardowskiego pochodzi od legendy, według której Pan Twardowski w tym miejscu miał prowadzić szkołę magii i czarnoksięstwa. Pewnego dnia, jednak laboratorium wybuchło i na jego miejscu powstały skałki
Skałki odwiedzane są przez wspinaczy, którzy pragną podziwiać panoramę Krakowa. Warto dodać, że wiele z nich jest wyposażonych w stałą asekurację.

Park Jordana
Park im. Henryka Jordana położony jest przy krakowskich Błoniach. Ma on powierzchnię aż 21,5 ha. Na terenie parku znajdują się: boiska do siatkówki, piłki nożnej i koszykówki, skate park, place zabaw, mały staw, górka do jazdy na sankach w zimie, muszla koncertowa, obiekty gastronomiczne oraz miasteczko rowerowe – ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży.
Znajdziemy tu także wiele popiersi sławnych lub zasłużonych Polaków.
W czerwcu wyremontowano część parku. Od tej pory najmłodsi mogą korzystać z wodnego placu zabaw.

Kopiec Kościuszki
Kopiec Kościuszki to jeden z pięciu krakowskich kopców. Znajduje się on na Górze św. Bronisławy w zachodniej części Krakowa na terenie dzielnicy Zwierzyniec. Przy kopcu funkcjonuje Muzeum Kościuszkowskie.
Z wierzchołka Kopca można zobaczyć piękną panoramę Krakowa. Niestety za wstęp trzeba zapłacić.
Cennik:
- Normalny - 20 zł
- Normalny z przewodnikiem - 30 zł
- Ulgowy - 15 zł
- Ulgowy z przewodnikiem -25 zł
- Rodzinny mały (do 4 osób, minimum 1 dziecko w wieku szkolnym) - 40 zł
- Rodzinny mały z przewodnikiem - 60 zł
- Rodzinny duży (do 6 osób, minimum 3 dzieci w wieku szkolnym) - 60 zł
- Rodzinny duży z przewodnikiem - 90 zł
- Grupowy (powyżej 10 osób) - 15 zł/os
- Karnet na pięć wejść na Kopiec - 45 zł

Żywe Muzeum Obwarzanka
Żywe Muzeum Obwarzanka znajduje się przy ul. Ignacego Paderewskiego 4. Jest to interaktywna, prywatna placówka muzealna w Krakowie, w której odbywają się pokazy połączone z warsztatami wypieku obwarzanka. Każdy z nas może więc upiec swojego własnego, oryginalnego i niezwykle smacznego obwarzanka.
Warto zaznaczyć, że trzy lata temu Krakowska Izba Turystyki przyznała firmie Made In Krakow - Żywe Muzeum Obwarzanka nagrodę „ODYS”; za ożywienie warsztatowe tradycyjnej technologii wyrobu obwarzanków krakowskich i interaktywne przedstawienie odwiedzającym Kraków turystom ponad 600-letniej historii ich wypieku.