FAME MMA 8. Kuriozalna walka Najmana z Don Kasjo! El Testosteron niesportowo zaatakował rywala i został zdyskwalifikowany

TK
FAME MMA 8 to pożegnanie Marcina Najmana ze sportami walki Szymon Starnawski (Polska Press)
Kuriozalnie zakończyła się gala FAME MMA 8. Najbardziej wyczekiwaną walką wieczoru w sobotę, 21 listopada, było starcie Marcina "El Testosterona" Najmana z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Ta zakończyła się kuriozalnie, ponieważ Najman za niesportowe zachowanie został zdyskwalifikowany po kilkudziesięciu sekundach. W walce wieczoru Kacper Blonsky zmiażdżył Marcina Dubiela. Polała się krew.

FAME MMA 8. Sprawdź jak w oktagonie walczyły gwiazdy wieczoru

Na koniec trzeciej rundy Blonsky pewnie dosiadł Dubiela, spuszczając na twarz rywala grad ciosów. Walka zakończyła się pewnym zwycięstwem Kacpra.

W drugiej rundzie działo się wiele więcej. Blonsky w parterze poradził sobie z Dubielem. Później walka przeniosła się do stójki, ale w całości wygrał ją Kacper.

Pierwsza runda nie przypominała walki, ale szarpaninę. Kacper Blonsky przytulił się do rywala i nie puścił go przez całe trzy minuty. Marcin Dubiel jedynie sporadycznie odpowiadał chwytami.

WALKA WIECZORU: Kacper Blonsky - Marcin Dubiel

Marcin Najman niesportowo zaatakował rywala. Został zdyskwalifikowany

- To tak, jakby przez cztery lata szykować się do Mistrzostw Świata w piłce nożnej, wyjść na boisko i zacząć grać w koszykówkę - komentują internauci.

Federacja FAME MMA przeprosiła Kasjusza Życińskiego za zaistniałą sytuację. - Nie mam nic do was. On jest frajerem i tyle - dodał Don Kasjo.

- Nie szanuję jego zasad, tego jak się zachowuje, ale pomyślałem, że skoro wróciłem do rodzimego klubu, gdzie odnosiłem sukcesy w boksie olimpijskim, to przybiję sobie z nim sportową piątkę. Ale to co zrobił... Niech w***erdala bronić Jasnej Góry - mówił na gorąco Don Kasjo.

Niezrozumiałe zachowanie Marcina Najmana doprowadziło do końca

Marcin Najman kopnął rywala. Został zdyskwalifikowany! Doszło do spięcia pomiędzy rywalami, którzy zaczęli się wyzywać. Interweniowała ochrona, która musiała ich rozdzielić.

Najman z niezrozumiałych przyczyn obalił przeciwnika. Walka odbywa się w boksie, a on zastosował metody MMA.

Silne ciosy ze strony Najmana. Po jego stronie jest znaczna przewaga wagi.

Po drugiej stronie oktagonu ustawił się Don Kasjo, który ma dość bogate doświadczenie bokserskie.

Do klatki wszedł Marcin "El Testosteron" Najman! Doświadczony zawodnik z Częstochowy ma dziś zakończyć swoją przygodę ze sportami walki.

Co-main event: Kasjusz "Don Kasjo" Życiński - Marcin Najman

- Chciałem podziękować Sobocie za walkę i powiedzieć, że miał najmocniejszy cios z moich wszystkich przeciwników. Nie jestem zadowolony z tej walki - komentował na gorąco Filipek.

Walkę wygrał Filip "Filipek" Marcinek. To druga niezrozumiała decyzja sędziów tego wieczora.

W trzeciej odsłonie tego starcia zdecydowanie więcej walki w stójce. Obaj zawodnicy są już zmęczeni, ale żaden nie zyskał znaczącej przewagi.

Czas na drugą rundę! Filipek agresywnie zaatakował na starcie, ale do ataku przeszedł jego rywal. Sobota dominuje w parterze.

W pierwszej rundzie obaj walczyli bardzo zachowawczo, badając teren. Widzowie czekają, aż walka się rozkręci.

WALKA NUMER OSIEM: Filip "Filipek" Marcinek - Michał "Sobota" Sobolewski

Werdyktem sędziowskim wygrał Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka!

Na twarzy Ferrariego pojawiła się krew. Przeciwnik rozciął mu skórę w okolicach oka.

Wiewiór konsekwentnie punktuje przeciwnika. Ustawia walkę pod swoje dyktando. Jest świetnie przygotowany do walki w stójce. Koniec drugiej rundy.

Pierwsza runda na konto Maksymiliana. Amadeusz musi zaatakować. Na jego korzyść jest fakt, że ma siłę, aby jednym ciosem odwrócić losy walki.

Wiewiór celnie trafia rywala w głowę, nabijając punkty u sędziów. Ferrari wycofany.

Rywale są już w oktagonie. Z obu stron widać wiele agresji. Ferrari prowokuje rywala do otwartej walki.

SIÓDMA WALKA: Amadeusz "Ferrari" Roślik - Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka

Wszyscy sędziowie zdecydowali o werdykcie 30:26 dla Gabriela Al-Sulwiego. - Niesamowite zwycięstwo - oceniają komentatorzy FAME MMA 8.

Ostatni gong! Arab zdominował przeciwnika. Pewnie wygrał to starcie.

Druga runda także ze wskazaniem na Araba. Na początku trzeciej walka znów przeszła do parteru, gdzie zdecydowanie przeważa Arab.

- Arab dominuje w tym starciu! - uważają komentatorzy.

Pierwsza runda zakończyła się ze wskazaniem na Araba. To nie oznacza, że Tybori nic nie pokazał. Choć większość czasu się bronił, to robił to umiejętnie i wyprowadził kilka silnych ciosów.

Arab znakomicie dosiadł rywala i założył duszenie. Było blisko, żeby zakończył walkę zaledwie po minucie, ale Tybori wyszedł z opałów.

Pierwszy raz tego wieczora rywale przywitali się podaniem pięści. Arab sprowadził rywala do parteru. Walka wygląda spektakularnie.

CZAS NA SZÓSTE STARCIE: Paweł "Tybori" Tyburski - Gabriel "Arab" Al-Sulwi

Trwa koncert Masno Gang. Zaraz wraca FAME MMA 8.

Bestia założył silne duszenie w niewygodnej pozycji dla Szeliego. Piotr Szeliga odklepał, Piotr Piechowiak zwyciężył pojedynek!

Za nami druga runda. Obaj zawodnicy są już mocno zmęczeni. Starcie straciło na dynamice.

Obaj zawodnicy wymienili się frontalnymi kopnięciami, po czym jednocześnie wylądowali na deskach.

Pierwsza runda zakończyła się w parterze. Bestia przygniótł Szliego i pewnie wygrał pierwszą odsłonę starcia.

Starcie wagi ciężkiej. Silne ciosy spadają na głowy obu rywali. Walka zapowiada się ciekawie. Za nami pierwsza połowa pierwszej rundy.

PIĄTE STARCIE FAME MMA 8: Piotr "Szeli" Szeliga - Piotr "Bestia" Piechowiak

Po werdykcie pomiędzy rywalkami doszło do ostrej wymiany słów. Szewczyk nie zgadza się z werdyktem. Obie chcą rewanżu NA FAME MMA.

Sędzia niespodziewanie przerwał walkę, kiedy Zusje w parterze okładała rywalkę ciosami. Choć Szewczyk po przerwaniu z pretensjami zwróciła się do arbitra, ten swojej decyzji nie zmienił. Wygrała Zusje.

Szewczyk szybko sprowadziła Zusje do parteru, ale to jej przeciwniczka zyskała przewagę. Walka jest bardzo dynamiczna.

CZWARTA WALKA WIECZORU, JEDYNE STARCIE KOBIET: Dagmara Szewczyk - Kamila "Zusje" Smogulecka

Hejter poddał się po duszeniu Mortalcia! To zawodnik w niebieskich włosach jest zwycięzcą pojedynku.

W trzeciej rundzie uczestnikom FAME MMA 8 wyraźnie brakuje sił. Hejter stara się sprowadzić walkę do parteru. Mortalcio punktuje kolejnymi ciosami.

Mortalcio i Hejter nie mają żadnego pomysłu na prowadzenie walki w stójce. Ta praktycznie w całości odbywa się w parterze, ale brak im umiejętności, aby zastosować jakąkolwiek technikę kończącą.

Pierwsza runda zupełnie bez emocji. Zakończyła się w parterze.

Sędzia podniósł walkę do pionu, ponieważ obaj przeciwnicy zachowywali się pasywnie. Po chwili Hejter ponownie sprowadził Mortalcia na deski.

Walka szybko przeszłą do parteru, ale nic z tego nie wynika. Obaj rywale szukają dobrej pozycji.

TRZECIA WALKA WIECZORU: Patryk "Mortalcio" Baran - Mariusz "Hejter" Słoński

Mistrzem XFC w kategorii 77 kilogramów został niespodziewanie Alan Kwieciński. Nie wiadomo, skąd taka decyzja sędziów. Być może wynika to z trzech ciosów, które Pająk wymierzył mu poniżej pasa, za co otrzymał ujemne punkty.

Kilka mocnych uderzeń Pająka doszło do głowy rywala. Alan chwieje się na nogach i klinczuje przeciwnika.

Druga runda była bardziej wyrównana. Po krótkiej przerwie zawodnicy wrócą do klatki.

Alan Kwieciński kolejny raz trafił na deski. To już trzeci raz, kiedy został uderzony w okolice krocza.

Koniec pierwszej rundy, którą zdecydowanie wygrał Piotr Pająk. Kilka razy silne ciosy tego uczestnika mocno naruszyły Alana Kwiecińskiego.

Od pierwszych sekund Pająk i Kwieciński ostro wymieniają ciosy. Po jednym z nich Kwieciński musiał chwilę odpocząć, ponieważ jego rywal trafił poniżej pasa.

CZAS NA DRUGĄ WALKĘ WIECZORU: Piotr Pająk - Alan Kwieciński o pas mistrzowski XFC (kategoria 77 kg)

KONIEC WALKI! Gamou Fall dopiął swego i po pojedynku w parterze zakończył walkę duszeniem. Maciej "Szewcu" Szewczyk wychodzi z oktagonu pokonany.

Rozpoczęła się druga runda. Gamou szybko rzucił rywala do parteru, próbując założyć duszenie, jednak nic z tego nie wyszło.

Przed końcem pierwszej rundy Szewcu znowu wylądował na deskach. Fall zalał go gradem ciosów, ale jego przeciwnik wytrzymał do gongu.

Walka została przeniesiona do parteru. Szewcu broni się na dole. Było blisko, aby oddał Gamou plecy, ale wyszedł z opałów.

Uczestnicy pierwszy raz tego wieczora skrzyżowali rękawice. Nie było tradycyjnego podania dłoni. W klatce zdecydowanie pewniej czuje się Gamou Fall.

ROZPOCZYNA SIĘ PIERWSZA WALKA WIECZORU: Gamou Fall - Maciej "Szewcu" Szewczyk

Wkrótce do oktagonu wejdą pierwsi uczestnicy FAME MMA 8. Trwają ostatnie zapowiedzi walk.

- W karcie walk nie ma Szeligi, jest tylko przystawka dla Bestii - zapowiedział Piotr "Bestia" Piechowiak przed walką z Piotrem "Szeli" Szeligą.

Eksperci oceniają, że dzisiejsza gala będzie najwyższa pod względem poziomu z dotychczasowych. Wszystko z powodu tego, że uczestnicy coraz poważniej biorą sobie start w FAME MMA i przygotowania.

- Emocje sięgają zenitu, napięcie rośnie, wszyscy oczekujemy pierwszego starcia w klatce - mówi Krzysztof Rozpara, organizator.

Rozpoczyna się gala FAME MMA 8. Trwa przedstawienie zawodników.

O godz. 19.30 rozpoczniemy relację na żywo z gali FAME MMA 8. Tymczasem przypominamy Wam pełną kartę walk.

 • Walka wieczoru: Kacper Blonsky - Marcin Dubiel
 • Co-main event: Kasjusz "Don Kasjo" Życiński - Marcin Najman
 • Filip "Filipek" Marcinek - Michał "Sobota" Sobolewski
 • Amadeusz "Ferrari" Roślik - Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka
 • Paweł "Tybori" Tyburski - Gabriel "Arab" Al-Sulwi
 • Piotr "Szeli" Szeliga - Piotr "Bestia" Piechowiak
 • Piotr Pająk - Alan Kwieciński o pas mistrzowski XFC (kategoria 77 kg)
 • Gamou Fall - Maciej "Szewcu" Szewczyk
 • Patryk "Mortalcio" Baran - Mariusz "Hejter" Słoński
 • Dagmara Szewczyk - Kamila "Zusje" Smogulecka

Dziś ze sportami walki ma pożegnać się Marcin Najman. Kontrowersyjny zawodnik z Częstochowy zapowiedział, że to jego ostatnia walka.

FAME MMA 8. Pożegnanie ze sportami walki Marcina Najmana

Nadciągająca gala FAME MMA 8 odbędzie się już 21.11, tj. w sobotę i przyniesie 10 walk. Wśród nich między innymi pożegnanie ze sportami walki Marcina Najmana, którego zapewne większość internautów kojarzy z memami, czy odklepywaniem. Jeden ze wspomnianych memów głosi, iż Marcin Najman już tyle razy odklepał, że mógłby klaskać u Rubika. Jak będzie okaże się w sobotę. Przypomnijmy, że Najman zmierzy się Kasjuszem Życińskim, który wystąpi pod pseudonimem "Don Kasjo".

W walce wieczoru zmierzą się natomiast Kacper "Blonsky" Błoński i Marcin Dubiel. Obaj panowie są znani szerzej ze swoich treści publikowanych w serwisie YouTube. Nie jest żadną tajemnicą, że panowie nie darzą się zbytnią sympatią. Obaj ze sportem do tej pory nie mieli zbyt wiele do czynienia. Jednak nie stanęło im to na przeszkodzie, by zdecydować się na starcie w tej formule.

Nie przeocz

FAME MMA 8 już 21.11. Tak wygląda karta walk

Pełna karta walk na FAME MMA 8 wygląda następująco:

 • Walka wieczoru: Kacper Blonsky - Marcin Dubiel
 • Co-main event: Kasjusz "Don Kasjo" Życiński - Marcin Najman
 • Filip "Filipek" Marcinek - Michał "Sobota" Sobolewski
 • Amadeusz "Ferrari" Roślik - Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka
 • Paweł "Tybori" Tyburski - Gabriel "Arab" Al-Sulwi
 • Piotr "Szeli" Szeliga - Piotr "Bestia" Piechowiak
 • Piotr Pająk - Alan Kwieciński o pas mistrzowski XFC (kategoria 77 kg)
 • Gamou Fall - Maciej "Szewcu" Szewczyk
 • Patryk "Mortalcio" Baran - Mariusz "Hejter" Słoński
 • Dagmara Szewczyk - Kamila "Zusje" Smogulecka

FAME MMA 8. Gdzie oglądać na żywo?

FAME MMA 8 odbędzie się w sobotę, 21 listopada w Łodzi. Początek wydarzenia o godzinie 20:00. W dobie koronawirusa wydarzenie będzie można oglądać na żywo w systemie PPV w FAME MMA TV.

Dostęp do transmisji to wydatek rzędu 19,99 złotych. Wykupić go można na stronie organizacji - famemma.tv.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Wideo

Materiał oryginalny: FAME MMA 8. Kuriozalna walka Najmana z Don Kasjo! El Testosteron niesportowo zaatakował rywala i został zdyskwalifikowany - Dziennik Zachodni

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
WC

debil nadaje się do czyszczenie pisUARÓW w Qrwizji

Dodaj ogłoszenie