https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal Książki w Miechowie. Dyskusje z autorami, spotkania z muzyką, konkursy, warsztaty i gry terenowe

Barbara Ciryt
2. Festiwal Książki w Miechowie
2. Festiwal Książki w Miechowie CKiS w Miechowie
Pisarze, twórcy, czytelnicy pojawili się w miechowskich Zabudowaniach Poklasztornych, w Kinie Gryf, w Galerii "U Jaksy" oraz na placu Kościuszki. W tych kilku miejscach odbywały się 2. Festiwal Książki w Miechowie, a z nim warsztaty i tematyczne panele dyskusyjne. Festiwal trwał trzy dni od 11 do13 października.

Organizatorem była Fundacja Stawiamy na Rozwój. Oficjalnym partnerem był powiat miechowski, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła członek zarządu Iwona Gibas. Województwo małopolskie wsparło finansowo 2. Festiwal Książki w Miechowie.
Zaczęło się od docenienia zwycięzców konkursów: literackiego, plastycznego oraz fotograficznego. A jednocześnie w pierwszym dniu festiwalu w Domu Kultury do świata muzyki zaprosili lokalni twórcy: Magdalena Pilawska, Julia i Mirosław Dróżdżowie oraz zespół Stondwave.

Kolejne dni zostały poświęcone warsztatom i spotkaniom autorskim i panelom tematycznym, które odbywały się w Zabudowaniach Poklasztornych oraz w Galerii „U Jaksy". Na spotkania z czytelnikami przybyli znani autorzy np.: Jakub Małecki -autor „Dygotu”, „Rdzy” oraz „Korowodu”, Hanka Saqib, podróżniczka i Przemysław Duda, autor cyklu „Kronika szarego człowieka”. Ponadto odbyły się spotkania z Magdą Stachulą - prekursorką gatunku „domestic noir” w Polsce oraz Marcel Moss -autor bestsellerowych powieści kryminalnych i thrillerów psychologicznych. Weronika Ancerowicz z młodego pokolenia autorów prezentowała literaturę z gatunku Yang Adult - poruszają tematy pierwszej miłości, konfliktów rodzinnych, przyjaźni, osobistych dylematów, kwestii społecznych i psychologicznych.

W podziemiach Galerii „U Jaksy” były spotkania miłośników literatury fantasy i horroru z autorami tego gatunku. Nie zabrakło także autorów prowadzących badania historyczne i naukowe. Były ciekawostki na temat Miechowa, tutejszych wydarzeń. O ty opowiadał historyk Sebastian Filus oraz ks. prałat dr Jerzy Bielecki. Swoją twórczość zaprezentowali również przedstawiciele literatury pięknej Krystyna Ćwiklińska, Monika Orman.

Podczas festiwalu nie zapomniano o dzieciach i młodzieży. Dla nich były warsztaty tworzenie ruchomych zakładek do książek, postaci bajkowych z origami, a ponadto warsztaty literackie i gry terenowe.

Gospodarstwo jeDynie Edgara Latały w Wawrzeńczycach

Wyjątkowy urok dyni, ziół, kwiatów. Festiwal Dyni na farmie ...

Jakie kraje są najbardziej przyjazne dla kobiet?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska