AC Este w ubiegłym sezonie zajął dziewiąte miejsce w Serie D, gromadząc 41 punkty. 1 stycznia 2020 roku klub będzie obchodził 100-lecie powstania.
Według Transfermarketu, średnia wieku 21-osobowej kadry Este (bez Kitlińskiego) wynosi 22,8 lat. Polak został drugim obcokrajowcem w drużynie, w której gra m.in. Serb, 18-letni środkowy pomocnik Dusan Popović. Podwójne obywatelstwo - włoskie i chorwackie - posiada 19-lewy obrońca Alex Ostojić. Nasz rodak jest też siódmym najstarszym zawodnikiem swego nowego zespołu.
Kitliński w Garbarni spędził dwa i pół sezony (w latach 2016-2018). W III i II lidze rozegrał łącznie 58 meczów, w których strzelił 10 bramek (wszystkie na niższym poziomie rozgrywkowym). Ubiegły sezon spędził w Stali Stalowa Wola.
Jak trafił do Włoch? - Miałem propozycję z Este w połowie lipca, pojawiły się też oferty z Polski i jedna ze Słowacji. Potem temat ucichł, ale w końcu ponownie wrócił i od tygodnia jestem w obecnym klubie.
Kitliński posługuje się językiem angielskim, ale na szczęście zna go także drugi trener Este, więc pod tym względem piłkarz nie ma problemu w klubie. Na razie we Włoszech jest sam, ale gdy pozałatwia swoje sprawy związane m.in. z mieszkaniem, dołączy do niego jego dziewczyna Kristina.
W Garbarni grał jako skrzydłowy, a we Włoszech? - Tu będę grał na pozycji numer dziewięć. Drużyna stosuje system gry z dwoma napastnikami i jednym graczem za nimi, a więc praktycznie bez skrzydłowych – tłumaczy Kitliński. I dodaje: - W drużynie jest dużo młodych zawodników i paru doświadczonych, którzy występowali w Serie B.
Jakie ma oczekiwania odnośnie swojej gry? - Przyszedłem do klubu jako anonimowy zawodnik. Gdy będę się prezentował z dobrej strony, być może trafię do wyższej ligi. Rozgrywki Serie D rozpoczną się w 1 września. Tydzień wcześniej rusza Puchar Włoch. Jeśli dotrze na czas mój certyfikat, to zagram w nim – mówi Kitliński.
Były garbarz nie kryje, że wciąż czuje duży sentyment do krakowskiego klubu.
- Nadal mam kontakt z wieloma chłopakami z tej drużyny. Czasami się z nimi spotykam, gdy bywam w Krakowie. I wciąż śledzę wyniki Garbarni. Pierwsza liga ją przerosła, ale w drugiej dobrze sobie radzi. Oczywiście nie wszystko było idealne, ale tak nigdy nie jest w życiu. Trener Mirosław Hajdo miał inną koncepcję i musiałem odejść z klubu. Zawsze jednak będę mile wspominał pobyt w Garbarni – podkreśla Kitliński.
Garbarnia Kraków. Co robią trenerzy "Brązowych" z ostatnich ...
Piłkarze Garbarni Kraków w meczach sprzed około dwóch dekad [ZDJĘCIA]
Piłkarze Garbarni wracają do siebie. Tak wyglądają teraz obi...
- Najmłodsi kibice na trybunach Cracovii w ostatnich latach
- Siedem krakowskich drużyn w ekstraklasie. Znasz wszystkie?
- Piękne dziewczyny na trybunach małopolskich stadionów
- Sześć lat Tomasza Ogara w Garbarni Kraków [ZDJĘCIA]
- W Garbarni grał przez 14 sezonów. Został jej legendą
- Mateusz Pawłowicz - niechciany, w Garbarni, wojownik