Według „Onetu” urzędnik przyznał „Solidarności” prawo do cyklicznych obchodów organizowanych w rejonie pomnika Poległych Stoczniowców (10 kwietnia, 3 maja, 4 czerwca, 14 sierpnia i 11 listopada). Tym samym pokrzyżował plany samorządowcom, m.in. prezydent Dulkiewicz. KOD chce zaskarżyć decyzję pomorskiego wojewody. Zdaniem prawników Komitetu Obrony Demokracji konstytucja zabrania organizowanie zgromadzenia w miejscu innego zgromadzenia cyklicznego.
Radomir Szumełda dla „Onetu”: Podobnie jak prezydent Dulkiewicz uważam, że pomorski wojewoda zachowuje się jak partyjny kacyk.
Szumełda przypomniał o sytuacji, która miała miejsce w 2017 r. Chodzi o obchody porozumień sierpniowych na placu solidarności. KOD miał już taką zgodę – niestety pomorski wojewoda zdecydował się stanąć po stronie „Solidarności”. W rezultacie KOD musiał się przenieść na drugą stronę Bramy nr 2.
Źródło: Onet
