Glik zdobył gola, ale Torino odpadło

Kamil Glik strzelił zwycięską bramkę dla Torino w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy, wygranym przez jego drużynę na własnym boisku z Zenitem Sankt Petersburg 1:0, ale do ćwierćfinału awansowali goście, którzy w pierwszym spotkaniu zwyciężyli 2:0.

Glik zaliczył udany występ. Jedyną bramkę uzyskał w 90 minucie, gdy po rzucie rożnym wbiegł w pole karne i celnie główkował. Był to jego już siódmy gol w bieżącym sezonie, a pierwszy w LE.

Gospodarze do końca meczu – sędzia przedłużył go o aż 6 minut – dążyli do podwyższenia wyniku, ale defensywa gości nie dała się powtórnie zaskoczyć. Tuż przed końcem gry świetnie broniący przez cały mecz Jurij Łodygin sparował strzał Maxi Lopeza.

Wcześniej gra była zacięta, wyrównana, choć groźniejsze sytuacje stwarzali gospodarze. Wkrótce po przerwie po dośrodkowaniu Alexandra Farneruda polski obrońca popisał się „szczupakiem” z ostrego kąta, ale sędzia nie uznał gola, słusznie dopatrując się spalonego.

Materiał oryginalny: Glik zdobył gola, ale Torino odpadło - Dziennik Polski