Po napisaniu projektu Fundacja Kształcenia Wypoczynku i Rekreacji w Korzkwi złożyła wniosek do gminy o dofinansowanie tej formy edukacji ekologicznej. W ten sposób udało się pozyskać pieniądze na materiały potrzebne do warsztatów ekologicznych.
Do imprezy integracyjnej włączyli się mieszkańcy i przedsiębiorcy oraz sołectwa:Zielonki, Bibice, Węgrzce, Wola Zachariaszowska, Korzkiew, Garlica Duchowna oraz z Ośrodek Wypoczynkowy Korzkiew, Fundacja Kształcenia Wypoczynku i Rekreacji, Grupa GO+EAuto i przedszkole „Kubisiowy Ogród”.
Podczas imprezy zaprezentowały się lokalne firmy, fundacje oraz zespoły działające na terenie gminy Zielonki. Mieli swoje stoiska w hali sportowej w Zielonkach oraz możliwości występów na scenie.
Zaprezentowało się wiele zespołów; dziewczęta z grupy tanecznej z Ekolandu, przedszkolaki z samorządowych przedszkoli w Zielonkach i Węgrzc. Pierwsza grupa dzieci wystąpiła z repertuarem ludowym, druga zatańczyła poloneza i koziorajkę.
Swoje możliwości pokazał także zespół Folklove działający w CKPiR -nie tylko tańczyli, ale i śpiewali. Zaprezentowały się również solistki Zespołu Fermata z CKPiR - Aleksandra Majka i Maja Sum.
A członkowie Szkoły Karate z Zielonek zaprezentowali japońskie sztuki walki. natomiast w inne krańce świata, do Brazylii przenieśli zebranych członkowie Ekoland i zaprezentowali capoeirę.
Natomiast Dorota Markowska-Bochenek z trzema modelkami zaprezentowały suknie XIX-wieczne. Paniom na wybieg pomogli wyjść druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonkach, którzy mieli jeszcze swoje inne zajęcie - szkolenie chętnych z udzielania pierwszej pomocy. Wśród atrakcji ekodnia była też loteria fantowa i losowanie nagród.
A przedstawiciele Akademii Sprawności, Tańca i Zdrowia w Bibicach zaprosili wszystkich do wspólnego zatańczenia zumby. Na koniec była nauka salsy z Milli Morena, która wraz z zespołem Fortet za sprawa swojego koncertu przeniosła zebranych w klimat muzyki latino.
Podczas imprezy można było: zbudować karmnik, posadzić zioła, malować na szkle czy wykonać pieczątki z ziemniaków, a w ogrodzie przedszkolnym były zabawy dla dzieci. Warsztaty prowadziły: Marta Soch, Bernadeta Walczak, Anna Uthke, Jolanta Mielnicka, Monika Malinowska, Lucyna Marchewka i Bogusława Musiał.
Przy okazji imprezy Fundacji DKMS zapraszała w szeregi potencjalnych dawców szpiku, zapisało się prawie 30 osób.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Mówimy po krakosku
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto