Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gorlice: jest realna szansa na rozwój strefy

Marek Podraza
Niektóre firmy już myślą o dalszym rozwoju. Firma Gór-Stal planuje budowę nowej hali produkcyjnej
Niektóre firmy już myślą o dalszym rozwoju. Firma Gór-Stal planuje budowę nowej hali produkcyjnej Marek Podraza
Długoletnie starania o pozyskanie środków na budowę sieci dróg w Strefie Aktywności Gospodarczej przy ulicy Bieckiej zakończyły się powodzeniem.

Urząd Miejski znalazł się w gronie ośmiu miast Małopolski, które uzyskały środki na tego typu zadania.
W siedzibie firmy Gór-Stal w Gorlicach Leszek Zegzda, wicemarszałek województwa małopolskiego, przekazał na ręce Kazimierza Sterkowicza, burmistrza Gorlic promesę na budowę układu komunikacyjnego na terenie strefy gospodarczej przy ulicy Bieckiej.

Zadanie będzie realizowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a wsparte ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 13 milionów 200 tysięcy złotych.
- Gorlice zawsze kojarzyły się z symbolem wielkiego przemysłu i tysiącami osób zatrudnionych.

W krótkim czasie wpłynęły do Gorlic duże pieniądze. Przypomnę, że w ubiegłym roku dla ziemi gorlickiej zostało przyznanych ponad sto trzydzieści milionów złotych. Zaczynają dominować nowe rzeczy, możliwość tworzenia bazy pod kolejne inwestycje.

To bardzo dobrze, że są ludzie, którzy dzięki umiejętności patrzenia w przyszłość potrafią skutecznie wprowadzać swoje wizje w życie z korzyścią dla całej wspólnoty lokalnej - mówił w trakcie spotkania Leszek Zegzda, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Rozwiązanie układu komunikacyjnego w Strefie Aktywności Gospodarczej to wielka sprawa dla firm już istniejących i przedsiębiorstw, które tu w przyszłości powstaną, a także dla samorządu lokalnego, który to zadanie musi zrealizować.

- Jest pan naszym orędownikiem w zarządzie województwa małopolskiego. Nie mamy nikogo z Gorlic, a pan robi bardzo dużo dla naszego rejonu i miasta. Strefa funkcjonuje od dwa tysiące pierwszego roku i nie jest przypadkowym miejscem. Udało się pozyskać inwestorów. To rozwiązanie będzie służyło wszystkim przedsiębiorcom, którzy będą inwestować w tym miejscu. Serdecznie dziękujemy za wspieranie naszego regionu - mówił Kazimierz Sterkowicz, burmistrz Gorlic.

Strefa ma obszar 55 hektarów i jest w pełni uzbrojona. Obecnie działa tutaj dziesięć firm, a zatrudnionych jest czterysta pięćdziesiąt osób. Celem projektu jest między innymi ograniczenie ruchu pojazdów w centrum miasta, skomunikowanie wszystkich firm w strefie, poprawa życia mieszkańców oraz nowe miejsca pracy. Plany dalszych inwestycji w strefie ma już firma Gór-Stal produkująca płyty warstwowe, która zatrudnia czterdzieści pięć osób.

- Myślimy o wybudowaniu nowej hali z nową linią produkcyjną do wytwarzania pianki poliuretanowej bez okładzin blaszanych. Zatrudnienie znalazłoby około stu pięćdziesięciu osób. Pianka może z ppowodzeniem zastąpić wełnę mineralną - poinformował inżynier Andrzej Gałęziowski, specjalista do spraw inwestycji i rozwoju firmy Gór-Stal.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska