https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Nowe ulice do nazwania w Nowej Hucie Przyszłości w rejonie strefy aktywności gospodarczej

Piotr Rąpalski
Opracowanie:
Przy ulicy Igołomskiej w Nowej Hucie w Krakowie wyrosła strefa aktywności gospodarczej, w której zadomowi się 19 firm. Powstały też nowe ulice i skwery, które czekają na nazwanie.
Przy ulicy Igołomskiej w Nowej Hucie w Krakowie wyrosła strefa aktywności gospodarczej, w której zadomowi się 19 firm. Powstały też nowe ulice i skwery, które czekają na nazwanie. Nowa Huta Przyszłości S.A.
Kraków Nowa Huta Przyszłości SA zrewitalizowała poprzemysłowy obszar przy ul. Igołomskiej w Nowej Hucie i oddała do użytku Strefę Aktywności Gospodarczej. Teraz spółka i prezydent Krakowa zapraszają mieszkańców do udziału w plebiscycie na nazwy ulic i skwerów, które powstały w ramach tej inwestycji. A przy nich zadomawia się już 19 firm.

Nowa Huta Przyszłości przy Igołomskiej

Kraków Nowa Huta Przyszłości SA, której głównym zadaniem jest rewitalizacja wschodniej części Krakowa, utworzyła w sąsiedztwie ul. Igołomskiej, Strefę Aktywności Gospodarczej. Przekształciła prawie 30 ha do tej pory nieużytecznego i zdegradowanego terenu poprzemysłowego.

Nowa Huta Przyszłości S.A.

Przygotowany dla inwestorów teren Stref Aktywności Gospodarczej został uzbrojony i skomunikowany oraz wzbogacony o skwery, parkingi, stację ładowania samochodów elektrycznych i małą architekturę. Przedsięwzięcie służy rozwojowi firm głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to przestrzeń przeznaczona dla różnych branż, ze szczególnym uwzględnieniem Inteligentnych Specjalizacji Województwa Małopolskiego, takich jak: nauki przyrodnicze, energia zrównoważona, technologie informacyjne i komunikacyjne, elektrotechnika oraz przemysły kreatywne i czasu wolnego.

Zaproponuj nazwę ulicy lub skweru – zgłoszenia mailowe do 11 października

W dwóch podobszarach Strefy Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości” znajduje się 5 ulic i 3 skwery, które czekają na nazwy. Zapraszamy więc do przesyłania propozycji, z których najciekawsze lub te z największą liczbą głosów, zostaną rozpatrzone. Przy kreowaniu nazw mile widziane będą odniesienia do historii Nowej Huty, której powstanie – dokładnie 75 lat temu – rozpoczęło szereg zmian w ekonomicznym krajobrazie naszego miasta.

Musimy pamiętać, że nadanie nazw ulicom, placom i innym przestrzeniom wymaga opinii Rady Dzielnicy, a także m.in. zespołu właściwego w sprawach nazewnictwa, powołanego przez Radę Miasta Krakowa.

Na propozycje (wraz z uzasadnieniem) czekamy do 11 października pod adresem [email protected].

Kraków Nowa Huta
Nowa Huta Przyszłości S.A.

Strefa Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości” została skomercjalizowana

Wszystkie parcele obydwu podobszarów Strefy Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości” zostały sprzedane lub wydzierżawione. Na zdegradowanym obszarze poprzemysłowym, gdzie KNHP S.A. przygotowała teren typu greenfield z kompletną infrastrukturą zainwestowało 19 przedsiębiorców z sektora MŚP.

Proces komercjalizacji Strefy Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości” zlokalizowanej przy ul. Igołomskiej w Krakowie został zakończony. Zainwestowało 19 przedsiębiorców reprezentujących inteligentne specjalizacje województwa małopolskiego. Sprzedano lub wydzierżawiono 35 parceli. Przygotowana przez KNHP S.A. Strefa Aktywności Gospodarczej składa się z dwóch podobszarów „Igołomska-Południe”, który został udostępniony przedsiębiorcom w grudniu 2022 roku oraz SAG, „Igołomska-Północ”, oddany do użytku w listopadzie 2023 roku.

Całkowity koszt budowy Strefy Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości” wynosi 92,4 mln zł brutto, z czego 58,9 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 3.1 Strefy Aktywności Gospodarczej, Poddziałanie 3.1.1. Strefy Aktywności Gospodarczej – ZIT.

SAG „Nowa Huta Przyszłości”, która stanowi część Parku Naukowo-Technologicznego „Branice” zlokalizowana jest 5 km od wschodniej obwodnicy Krakowa i 11 km od wjazdu na autostradę A4. W roku 2025 zyska szybkie połączenie z trasą S7 do Warszawy, a docelowo również z Podhalem. Teren ma połączenie autostradowe z oddalonym o 30 km Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II „Kraków Airport”, a w odległości 5 km znajduje się lotnisko o ograniczonej certyfikacji w Pobiedniku Wielkim. Dojazd autostradą do Katowic zajmuje godzinę, a do Rzeszowa 1,5 godziny. W bliskim sąsiedztwie znajduje się też czynna linia kolejowa. Starannie wybrana lokalizacja pozwala z jednej strony na ożywienie terenów postindustrialnych, a z drugiej wykorzystuje atuty komunikacyjne oraz sąsiedztwo bogactwa turystycznego, kulturowego i naukowego Krakowa.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się kupić lub wydzierżawić parcele w SAG „Nowa Huta Przyszłości” reprezentują nowoczesne branże:

  • przemysł maszynowy i elektrotechnika
  • motoryzacja
  • budownictwo
  • obróbka metali
  • produkcja sprzętu sportowego
  • usługi dla przemysłu
  • chemia
  • usługi wynajmu i leasingu maszyn oraz urządzeń
  • chłodnictwo i klimatyzacja.

ŹRÓDŁO: Nowa Huta Przyszłości

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska