Spółka chce ożywić wschodnią część Krakowa. Kiedy koniec wielkiej inwestycji?
W ramach projektu Błonia 2.0. spółka chce wybudować Centrum Wielkoskalowych Plenerowych Wydarzeń Kulturalnych. Powstaną m.in. boiska, korty tenisowe, pole do mini golfa, skate park, plac zabaw i strefa food-trucków. Całość wzbogacą ławki solarne oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Nie wiadomo jeszcze, kiedy spółka ogłosi pierwsze przetargi na realizację tych inwestycji.
"Głównym założeniem zadania jest stworzenie nowego miejsca aktywności kulturalnej, fizycznej, które ma być alternatywą dla istniejących już od lat krakowskich Błoń, zamkniętych w trójkącie ul. Piastowskiej, al. 3 Maja oraz al. Focha" - przekazali nam w spółce Kraków Nowa Huta Przyszłości.
Koszt budowy Centrum Wielkoskalowych Plenerowych Wydarzeń Kulturalnych to ponad 130 mln zł.
Teren Błoń 2.0. leży na granicy dawnych wsi, które dziś są częścią Krakowa: Woli Rusieckiej oraz Branic. W drugiej miejscowości, w odległości mniej niż pół kilometra od planowanego przez spółkę Centrum Wielkoskalowych Plenerowych Wydarzeń Kulturalnych, zlokalizowany jest zabytkowy dwór.
Błonia 2.0. to element dużo większego projektu, który realizuje spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości.
Jego celem jest ożywienie gospodarcze wschodniej części miasta. Szacuje się, że koszt tej ogromnej inwestycji to blisko 6 mld zł. Poza Błoniami 2.0. powstaną także Park Naukowo-Technologiczny "Branice" oraz Centrum Logistyczno-Przemysłowe "Ruszcza". Z kolei w lipcu 2021 roku otwarto Centrum Rekreacji i Wypoczynku "Przylasek Rusiecki", które także zrealizowano w ramach budowy Nowej Huty Przyszłości.
Spółka planuje zakończyć realizację całego projektu do 2030 roku.
- Oto najpiękniejsze wodospady w Małopolsce. Te miejsca zachwycają!
- Restauracje i kawiarnie z widokiem na Kraków. TOP 12 miejsc na wyjątkowe spotkanie
- Horoskop miłosny na lato 2023!
- Gdzie na lody w Krakowie? Oto miejsca polecane przez internautów
- Dla kierowców z Małopolski ta droga będzie bramą na południe Europy. ZDJĘCIA
