Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Halina Ziółkowska-Modła, redaktor "Wołynia i Polesia" pożegnała się z czytelnikami w Oświęcimiu

Bogusław Kwiecień
Archiwum
W Oświęcimiu ukazał się 85. numer "Wołynia i Polesia" i zarazem ostatni. Halina Ziółkowska-Modła, redaktor naczelna postanowiła, że ze względu na swój wiek nie będzie już wydawać pisma.

Ukazał się ostatni numer "Wołynia i Polesia" pisma wydawanego przez Koło Terenowe Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia, którego założycielką była Halina Ziółkowska-Modła będąca jednoczenie redaktorem naczelnym pisma.
Halina Ziółkowska-Modła urodziła się w Równem na Wołyniu 30 marca 1924 roku i tam spędziła młodość. Po wojnie została zmuszona do opuszczenia swojego rodzinnego miasta. Uczyła w oświęcimskich szkołach średnich języka polskiego. Po przejściu na emeryturę i wtedy powołała do życia w Oświęcimiu koło Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia i rozpoczęła pracę redaktorską.
Wydała osiemdziesiąt pięć numerów kwartalnika „Wołyń i Polesie”. W ostatnim numerze, który co dopiero ukazał się, zaprzestając ze względu na wiek dalszej pracy redaktorskiej, żegna się ze swoimi Czytelnikami pisząc: "Przez dwadzieścia lat spotykaliśmy się na łamach czasopisma „Wołyń i Polesie” wyrażając tęsknotę za utraconą Małą Ojczyzną – Wołyniem. Nostalgia była naszą towarzyszką. „Wołyń i Polesie” pomagał nam ukoić tęsknotę za Ziemią Wołyńską. Dziękuję wszystkim Autorom i Czytelnikom za poświęcony czas na utrwalanie pamięci za Utraconą Ziemią”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska