Hipokrates Małopolski 2018. Podczas wielkiej gali...

  Hipokrates Małopolski 2018. Podczas wielkiej gali nagrodziliśmy medyków roku 2018

  Katarzyna Wójcik

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Hipokrates Małopolski 2018. Podczas wielkiej gali nagrodziliśmy medyków roku 2018
  1/57
  przejdź do galerii

  ©Andrzej Banaś

  Były wielkie brawa, łzy wzruszenia i podziękowania. Plebiscyt Hipokrates Małopolski 2018 dobiegł końca. Na podstawie Państwa głosów, podczas wielkiej gali nagrodziliśmy najlepszych lekarzy, pielęgniarki i farmaceutów z całego województwa. Medale, dyplomy i atrakcyjne upominki powędrowały także do szpitali oraz przychodni przyjaznym pacjentom.

  Doceniliśmy najlepszych  Uroczysta gala akcji organizowanej przez „Gazetę Krakowską” oraz „Dziennik Polski” odbyła się w otoczeniu pięknego gmachu teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Najpierw laureaci wzięli udział w szkoleniu dotyczącym prowadzenia fanpage’a placówki służby zdrowia na Facebooku. Później odbyła się uroczystość wręczenia nagród i koncert„Wesoły jestem i śmieję się do łez” podczas którego prezentowane były nowe aranżacje wierszy i listów Stanisława Wyspiańskiego.

  Na podstawie głosów oddanych przez naszych Czytelników wyłoniliśmy finalistów w 12 kategoriach: Lekarza Rodzinnego Roku, Pediatrę Roku, Stomatologa Roku, Pielęgniarkę Roku, a także Położną Roku. Nagrody trafiły również do Farmaceuty Roku, Kardiologa Roku, Chirurga Roku, Ginekologa Roku i Ortopedy Roku. W tej edycji Hipokratesa wyróżnione zostały także placówki medyczne, otrzymując tytuły Szpitala Roku i Przychodni Przyjaznej Pacjentom. Plebiscyt był podzielony na 2 etapy - powiatowy, który trwał od 7 września do 10 października i wojewódzki który rozpoczął się w piątek, 12 października i zakończył się w piątek, 19 października.

  Zobacz wyniki finału wojewódzkiego:

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Lekarz Rodzinny Roku
  Pediatra Roku
  Stomatolog Roku
  Pielęgniarka Roku
  Położna Roku
  Gabinet / Przychodnia Przyjazna Pacjentom


  Wsparcie medyków  Laureatom akcji Hipokrates Małopolski nagrody wręczali przedstawiciele patronów plebiscytu: lek. dent. Dariusz Kościelniak wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie, Tadeusz Wadas przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” Jerzy Sułowski i zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego” Małgorzata Nitek. Akcji patronował również prof. Tomasz Grodzicki, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum.

  Zobacz galerię

  Wielkie święto zdrowia  Na gali pojawiły się najznamienitsze osobowości ze świata medycyny. - Na scenie Teatru im. J. Słowackiego odbierałam dyplom ukończenia studiów, nie myślałam że ponownie pojawię się tu w takich okolicznościach - przyznaje Maria Kostrzewa-Seyoum zdobywczyni trzeciego miejsca w kategorii Stomatolog Roku 2018. Statuetka i tytuł Chirurga Roku 2018 trafił do prof. Piotra Richtera. - Myślę, że chirurgia to taka dyscyplina, gdzie pojedynczy człowiek nie istnieje.

  Ta nagroda to wynik pracy wielu zespołów lekarskich - przyznał Piotr Richter podczas odbierania nagrody. Jego słowa potwierdził dr Zbigniew Kordon, zdobywca tytułu Kardiologa Roku. - Do plebiscytu zgłosili mnie członkowie Stowarzyszenia „Serduszka z Prokocimia”. Jednak nagroda jest zbiorowym wysiłkiem. To wyróżnienie dla wszystkich kardiologów i kardiochirurgów za ich ciężką pracę. - podsumował Zbigniew Kordon. Empatią, pracowitością oraz zaangażowaniem wykazali się także pracownicy Powiatowego Szpitala w Chrzanowie. Placówka zajęła trzecie miejsce w kategorii Szpital Roku 2018. W imieniu kadry pracowniczej nagrodę odebrał dyrektor instytucji Waldemar Stylo. - Plebiscyt wygrał cały personel naszego szpitala, czyli ponad 1000 osób - powiedział Stylo.

  Zobacz wyniki w kategoriach wojewódzkich

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Szpital Roku
  Farmaceuta i Technik Farmaceutyczny Roku
  Kardiolog Roku
  Chirurg Roku
  Ginekolog Roku
  Ortopeda Roku


  Nagrody za ciężką pracę  Zawody związane z medycyną nie należą do najłatwiejszych. Plebiscyt Hipokrates Małopolski był doskonałą okazją do podziękowania najlepszym medykom w regionie za ich codzienne trudy. Oprócz pamiątkowych statuetek, zwycięzcy z poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni m.in. dyplomami, dwuosobowym zaproszeniem na weekendowy pobyt w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & Spa, dwuosobowym zaproszeniem na operę “Cyganeria” w Operze Krakowskiej oraz voucherem na wykorzystanie w „Gazecie Krakowskiej”, „Dzienniku Polskim” i w serwisach gazetakrakowska.pl, dziennikpolski24.pl i naszemiasto.pl o wartości od 1000 zł do 5000 zł.

  W sobotę 17 listopada ukaże się dodatek “Gazety Krakowskiej” i “Dziennika Polskiego” Hipokrates Małopolski 2018. W specjalnym wydaniu zaprezentujemy wszystkich zwycięzców akcji.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo