Oficjalnie Puchar Świata wystartował w 1996 roku, w Montrealu wygrał zespół USA. Aż osiem lat trzeba było czekać na kolejną edycję, odbyła się w Toronto, zwyciężyła Kanada. Teraz po 12 latach dochodzi do kolejnego turnieju o PŚ.
Puchar Świata to impreza najwyższej rangi, wezmą w nim udział największe hokejowe gwiazdy z NHL, Sidney Crosby zagra w Kanadzie, Patrick Kane w USA, Aleksander Owieczkin w Rosji, Mikko Koivu w Finlandii, bracia Henrik i Daniel Sundinowie w Szwecji.
Osiem drużyn podzielonych zostało na dwie grupy, w gr. A zagrają: Kanada, USA, Czechy i reprezentacja Europy, w gr. B: Rosja, Finlandia, Szwecja, reprezentacja Ameryki Płn. do lat 23. Dwie najlepsze zespoły awansują do półfinałów, w wielkim finale gra się do dwóch zwycięstw.
W założeniu organizatorów z NHL kolejny PŚ ma się odbyć w 2018 roku, a w tym samym roku odbędzie się też olimpijski turniej w Pjongczang. Mówi się, że NHL może wycofać zgodę na udział swoich hokeistów w turnieju w Korei Płd. A to obniżyłoby poważnie jego rangę.
Prawa do transmisji zakupiła TVP. Pokaże na żywo wszystkie mecze w TVP Sport, jedno spotkanie pokazywane będzie o godz. 21.25, drugie o godz. 2 w nocy (powtórka następnego dnia do południa). Transmisja z pierwszych spotkań, 17 bm, godz. 21.25 USA – Europa, godz. 2 Kanada – Czechy.
Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o hokeju