I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków bez szans w Krośnie

Andrzej Banaś
Koszykarze AZS AGH nie mieli za wiele do powiedzenia w starciu z ekipą Miasta Szkła w Krośnie. Gospodarze wysoko pokonali krakowian 96:64, będąc zespołem zdecydowanie lepszym.

Wyrównana walka w pierwszej kwarcie trwała mniej więcej do jej połowy. Później przewagę zaczęli już budować gospodarze. Wygrali tę pierwszą część jedenastoma punktami, a na przerwę schodzili już z zapasem ponad dwudziestu punktów (52:31).

Po zmianie stron utrzymywał się przed dłuższy czas dystans około dwudziestu punktów przewagi Miasta Szkła. W końcówce tej partii gospodarze jeszcze jednak zwiększyli nieco dystans i jasnym było już, że nic im nie grozi. Potwierdziła to ostatnia kwarta, wygrana przez krośnian ośmioma punktami.

Miasto Szkła Krosno - AZS AGH Kraków 96:64 (27:16, 25:15, 20:17, 24:16)
Miasto Szkła: Sobiech 16, Zagórski 14, Rasnick 12, Stankowski 7, Trubacz 7 oraz Jankowski 17, Wrona 13, Łałak 10, Jaworski 0, Gomuła 0, Griszczuk 0, Tarnowski 0.
AZS AGH: Ciesielski 12, Mąskowski 12, Komenda 7, Piliszczuk 5, Leśniak 2 oraz Śmiglak 6, Abdelaal 5, Nowicki 5, Orłowski 3, Dyrda 3, Adamczyk 2, Golus 2.
Sędziowali: Damian Kuziora, Mateusz Kryśko oraz Sylwester Adamski.