I liga koszykarzy. Wygrana AZS AGH Kraków po zaciętym meczu z Miastem Szkła

Koszykarze AZS AGH pokonali w niedzielny wieczór Miasto Szkła Krosno 82:74. Długo mecz miał wyrównany charakter, ale ostatecznie krakowianie okazali się lepsi.

Pierwsi w tym meczu prowadzili krośnianie, ale później pierwsza kwarta należała już do krakowian, którzy wygrali tę partię jedenastoma punktami. Przewaga kilkunastu punktów utrzymywała się również przez znaczą część drugiej kwarty, ale końcówka tej partii należała zdecydowanie do zespołu z Krosna. Efekt był taki, że na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 45:44.

Po zmianie stron krakowianie cały czas prowadzili w trzeciej kwarcie, ale wciąż był to minimalny dystans. Przed decydującą częścią nic nie było rozstrzygnięte. A w kwarcie czwartej Krosno dopięło swego i po dwóch minutach mieliśmy remis 66:66. W kolejnych minutach remis na tablicy wyników pojawiał się jeszcze kilka razy. Raz natomiast udało się prowadzić Miastu Szkła. Końcówka należała już jednak do gospodarzy, którzy celnymi „trójkami” wręcz „rozstrzelali” rywali i dzięki temu ostatecznie wygrali cały mecz.

AZS AGH Kraków - Miasto Szkła Krosno 82:74 (24:13, 21:31, 19:16, 18:14)
AZS AGH: Orłowski 22, Ransom 13, Piliszczuk 12, Komenda 8, Mąkowski 6, oraz Ciesielski 19, Palmowski 2, Dyrda 0, Nowicki 0.
Miasto Szkła: Rasnick 17, Wrona 16, Trubacz 12, Stankowski 4, Sobiech 0 oraz Jankowski 17, Griszczuk 4, Łałak 4..
Sędziowali: Damian Kuziora, Radosław Myśliński i Michał Cieśla.