I liga siatkarek: Solna Wieliczka przegrywa z Radomką Radom

Pawel Panus
Pawel Panus
Andrzej Wisniewski / Polskapresse
W meczu, którego stawką było trzecie miejce w tabeli 7R Solna Wieliczka przegrała 1:3 z Radomką Radom. Kolejna seria spotkań rozegrana zostanie już w 2018 roku.

Mecz, którego stawką było trzecie miejsce w tabeli, rozpoczął się zgodnie z planem, czyli od pewnego zwycięstwa Solnej w pierwszym secie. Wieliczankom wychodziło niemal wszystko. Ze skrzydeł skutecznie atakowały Grabka i Ząbek, na środku dominowała Pelc. Miejscowe grały szybko i pewnie, ale potem zaczęły się schody.

Gra wieliczanek zaczęła się psuć. Mnożyły się błędy, które w bardzo zaciętej końcówce drugiego seta zadecydowały o tym, że rywal doprowadził do wyrównania. Dwa ostatnie sety zdecydowanie rozstrzygnęła na swoją korzyść ekipa z Radomia, która 2017 rok kończy na podium, spychając z niego ekipę z Wieliczki.

Solnej potrzeba przede wszystkim stabilizacji. Świąteczno-noworoczna przerwa powinna przynieść oczekiwane efekty. Trudno bowiem oczekiwać od zespołu znakomitych wyników, jeśli w trakcie sezonu odchodzą z niego dwie podstawowe siatkarki, a proces uzupełniania składu trwa przez całą pierwszą rundę rozgrywek.

7R Solna Wieliczka – Radomka 1:3 (25:18, 22:25, 20:25, 16:25)
Solna
: Grabka, Monnakmae, Szostok, Ząbek, Pelc, Gawlak, Bakowska (libero) oraz Siwak, Jagodzińska, Sowisz, Wieczorek.

Materiał oryginalny: I liga siatkarek: Solna Wieliczka przegrywa z Radomką Radom - Dziennik Polski