AZS AGH Kraków - Olimpia Sulęcin 3:1 (25:23, 26:24, 24:26, 25:20) i 2:3 (23:25, 25:23, 22:25, 25:21, 14:16)
AZS AGH: Jankiewicz, Gąsior, Dudziński, Stajer, Błasiak, Smolarczyk, Biniek (libero) oraz Janusz, Kącki, Zmarz; w drugim meczu grał też Rajchelt.
Stan play-out (do 3 zwycięstw): 1:1.
W rundzie zasadniczej AZS AGH był tuż przed Olimpią, ale przegrał z nią oba mecze. Do tego w ekipie gości jest więcej doświadczonych graczy, co w play-out może mieć decydujące znaczenie.
W pierwszym meczu to młodzież z Krakowa zachowała więcej zimnej krwi. Mecz mógł się skończyć szybciej, w III secie gospodarze prowadzili 13:9, ale roztrwonili przewagę i przegrali na przewagi. W kolejnej części już nie zmarnowali okazji. 22 pkt zdobył Daniel Gąsior.
#10YearsChallenge. Zobacz, jak zmienili się polscy siatkarze [ZDJĘCIA]
W drugim, niedzielnym spotkaniu gospodarzom zabrakło wyrachowania w najważniejszym momencie. Wcześniej pokpili sprawę w końcówce I seta (a wysoko prowadzili), później wyrównali stan meczu, by przegrać trzecią partię.
W czwartej przyjezdni odskoczyli nawet na 5 "oczek" i wydawało się, że zwyciężą. Nic z tego. Seria AZS AGH, po której było 20:17, pozwoliła wrócić do gry.
W tie-breaku wynik długo oscylował wokół remisu. Krakowianie odskoczyli na 12:10, lecz rywale odrobili stratę i wygrali na przewagi.
Dwa kolejne mecze odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w Sulęcinie. Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstwa (przegrany spadnie z I ligi). Gdyby potrzebne było piąte spotkanie, zostanie ono rozegrane w Krakowie 20 marca (środa).
Follow https://twitter.com/sportmalopolskaDZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
TOP Sportowy24: Które gwiazdy sportu mają najwięcej dzieci?