II liga siatkarek. Pogoń Proszowice uległa po pięciosetowej walce

Aleksander Gąciarz
Atakuje Monika Banaś z Pogoni
Atakuje Monika Banaś z Pogoni Aleksander Gąciarz
Siatkarki Pogoni Proszowice w debiucie przed własną publicznością przegrały z Silesią Volley Mysłowice 2:3

Odmłodzona Pogoń po raz drugi w tym sezonie przegrała po tie breaku. Miejscowe ustępowały rywalkom doświadczeniem, ale na ile mogły, utrudniały mysłowiczankom zadanie. Mecz rozpoczęły od prowadzenia 7:2. Rywalki błyskawicznie jednak odrobiły straty i od stanu 8:8 trwała walka punkt za punkt. W końcówce próbę nerwów lepiej wytrzymały gospodynie i po autowym ataku rywalek wygrały partię.

Druga rozpoczęła się dla nich fatalnie, bo nim się obejrzały było 0:6. Pogoń Pogoni trwała do stanu 11:14. Wtedy na zagrywce w zespole z Mysłowic pojawiła się Mikołajczyk i zeszła z niej dopiero przy stanie 11:22. Set był stracony.

W kolejnym Pogoń postawiła nieco trudniejsze warunki, ale to ne wystarczyło. Rywalki prowadziły niemal cały czas różnicą kilku punktów. Właściwie tylko przez moment, po ataku Krysztofiak na 10:10, Pogoń mgła mieć nadzieję na korzystny wynik. Starała się jak mogła młodziutka Nowacka, ale Silesia wygrała tego seta do 18.

Najwięcej emocji przyniosła czwarta partia. Jej początek to świetna gra nowej rozgrywającej Pogoni Aleksandry Dyduły, która zdobyła punkty "kiwką" i dobrze zagrywała. Było 6:3 dla gospodyń. Silesia jednak znów odrobiła szybko straty (7:7) i set się wyrównał. W końcówce lepiej spisywały się miejscowe i gdy po błędzie rywalek było 24:19 wszyscy zaczęli się szykować do tie breaku. Tymczasem przyjezdne zdobyły pięć kolejnych puntów i końcówka znów toczyła się na przewagi. Partię zakończyła Dyduła asem serwisowym. Rywalki były przekonane, że będzie aut, tymczasem piłka spadła kilkanaście centymetrów przed linią końcową.

Tie break nie przyniósł już wielkich emocji. Rywalki zaczęły od prowadzenia 3:0 i nie oddały go do końca. Mimo porażki młode zawodniczki Pogoni otrzymały za swoją postawę brawa i podziękowanie od niewielkiej, ale bardzo głośnej grupy kibiców.

Pogoń Proszowice - Silesia Volley Mysłowice 2:3 (26:24, 13:25, 18:25, 27:25, 10:15)
Pogoń: Boroń, Krysztofiak, Dyduła, Banaś, Nowacka, Nowak, Wojta (libero) oraz Bednarczyk, Czekaj, Jesionek, Sakłak, Żydzik, Pasternak (libero)
Silesia: Rygalik, Wardęga, Świerkosz, Kubica, Warczygłowa, Mikołajczyk, Zawadzka (libero)