II liga siatkarzy. Niesamowity pościg Kęczanina za MKS Andrychów w derbach zachodniej Małopolski. ZDJĘCIA, KIBICE

W derbach zachodniej Małopolski II ligi siatkarzy, rozegranych w Kętach, miejscowy Kęczanin przegrał z MKS Andrychów 2:3. Spotkanie obfitowało w zwroty akcji.

Andrychowianie, plasujący się w czołówce tabeli, przez dwa sety niepodzielnie panowali na parkiecie. Jednak w trzecim nie potrafili skończyć spotkania, by skasować pełną pulę.

- Czasem, jak rywale nas przycisną, moi chłopcy zachowują się jak juniorzy – zwrócił uwagę Maciej Fijałek, trener andrychowian.

Trzecia i czwarta partia upłynęła pod dyktando kęczan. W tie-breaku prowadzili już 8:5 i wydawało się, że sięgną po zwycięstwo. Jednak przy stanie 11:10 dwa autowe ataki sprawiły, że zrobiło się 11:12. Potem walczono cios za cios.

Jakub Madej (z prawej), najlepszy zawodnik meczu. Nagrodę wręczył Paweł Puchała, prezes kęckiego klubu (z lewej). Jerzy Zaborski

Kęczanie obronili jedną piłkę meczową, doprowadzając do stanu 14:14, ale kolejne dwa ataki zakończyli andrychowianie.

- Po dwóch setach punkt pocieszenia brałbym w ciemno, ale po zakończeniu meczu odczuwamy niedosyt – ocenił Maciej Gruszka, trener kęczan.

Najlepszym zawodnikiem meczu został JAKUB MADEJ, libero MKS Andrychów.

Kęczanin Kęty – MKS Andrychów 2:3 (19:25, 22:25, 25:17, 25:19, 14:16)

Inne mecze 13. kolejki:

• Błękitni Ropczyce – Alukoncept Bobrowniki 3:0
  • Hutnik Kraków – TS Volley Rybnik 3:0
  • Avia Solar Sędziszów Małopolski – Karpaty Krosno 1:3
  • MOSiR Jasło – Sparta Kraków 0:3
  • TKS Tychy – AT Jastrzębski Węgiel 3:2
Derby zachodniej Małopolski II ligi siatkarzy (grupa IV); Kęczanin Kęty - MKS Andrychów 2:3