IV liga (27 maja). Hutnik przedłużył świetną passę, Beskid zrobił krok do utrzymania

Tomasz Bochenek
Tomasz Bochenek
Aneta Żurek
Hutnik pokonał TS Węgrzce 4:0, a Górnik Wieliczka uległ Beskidowi Andrychów 1:2 w niedzielnych meczach 27. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi.

Hutnik Kraków - TS Węgrzce 4:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Bienias 39, 2:0 Guja 56 karny, 3:0 Kotwica 90+2, 4:0 Gawęcki 90+3.

- Było gorąco, co wpłynęło na tempo gry, ale to było dość łatwe zwycięstwo - ocenia trener Hutnika Leszek Janiczak, który w jedenastce umieścił dwóch nieobytych z IV ligą nastolatków - Janeckiego i Buraczka. Gola na 1:0 zdobył głową Bienias po zagraniu Króla, a komfort gospodarzy podniósł Guja, z karnego, którego sam wywalczył.

Krakowianie w tej rundzie wygrali wszystkie 11 spotkań (zdobyli też 3 punkty za walkower z Michałowianką), tydzień temu zapewnili sobie 1. miejsce w lidze i zagrają w barażu o awans do III ligi.

Górnik Wieliczka - Beskid Andrychów 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Kasiński 25 karny, 1:1 Sadowski 70 karny, 1:2 Stuglik 85.

Po faulu na Stugliku karnego wykorzystał Kasiński. Górnik odpowiedział w ten sam sposób w II połowie, gdy sfaulowany został Pazurkiewicz. Bardziej na zwycięstwie zależało jednak walczącym o utrzymanie się gościom - i dopięli swego: po akcji Moskały strzelał Stróżak, piłkę sparował Wieczorek, ale potem nastąpiła dobitka Stuglika.

..1.Hutnik Kraków............27...75...109-23
..2.Dalin Myślenice...........27...56....61-24
..3.Unia Oświęcim............27...54....60-31
..4.Górnik Wieliczka.........27...53....64-38
..5.Wiślanka Grabie..........27...50....59-41
..6.Pcimianka...................27...46....60-38
..7.Orzeł Ryczów..............27...45....56-37
..8.Jutrzenka Giebułtów.....27...44....60-35
..9.Clepardia Kraków........27...34....44-48
10.Beskid Andrychów.......27...33....43-55
11.KS Olkusz..................27...31....44-60
12.TS Węgrzce................27...28....49-59
13.Orzeł Piaski Wielkie......27...26....42-66
14.Iskra Klecza.................27...17....29-65
15.Sosnowianka.................27....4....16-141
16.Michałowianka...............27...18....29-64

Sportowy24.pl w Małopolsce

Wideo

Materiał oryginalny: IV liga (27 maja). Hutnik przedłużył świetną passę, Beskid zrobił krok do utrzymania - Dziennik Polski

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3