IV liga, grupa zachodnia (6 maja): Dzień rzutów karnych

W niedzielę odbyły się dwa mecze, zamykające 24. kolejkę rozgrywek grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Zwycięstwo w Grabiu odniósł Orzeł Ryczów, z kolei Pcimianka podzieliła się punktami z Unią Oświęcim.

IV liga, grupa zachodnia, mecze niedzielne 24. kolejki

Wiślanka Grabie - Orzeł Ryczów 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Drobniak 10 karny, 0:2 Zębala 24, 0:3 Smagło 49, 1:3 Kuligowski 52, 2:3 Kmak 90+4.
Wiślanka: Grabowski - Czajka, Robak, Kuligowski, Leśniak - Partyka, Domoń, Łyduch, Furga, Sala (78 Zegarek) - Kmak.
Orzeł: Kawaler - Pluta (80 Czerwiec), Para, Skwarczeński, A. Pater - Matejko, Drobniak, Gołdowski (46 Smagło), Fall (90 Lisowski), Kowalówka (46 Główczak) - Zębala (65 G. Pater).
Sędziował: Mateusz Brzuchacz (Tarnów). Czerwona kartka: Domoń (9). Żółte kartki: Kuligowski, Zegarek, Kmak - Pluta, A. Pater. Widzów: 300.

Zmierzającą do bramki piłkę Domoń zablokował ręką - w efekcie Wiślanka od 9 minuty grała w osłabieniu, a Orzeł prowadził po wykorzystanym przez Drobniaka (20. gol w sezonie) rzucie karnym.

Pcimianka - Unia Oświęcim 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Ciećko 25 karny, 1:1 Dudzic 66 karny.
Pcimianka: Migdał - Bajak (75 Banik), Silczuk, Czapla, Poniedziałek - Olszanicki, Sadio, Filipek, Ciećko, Luberda - Onwudi.
Unia: Stępień - Pluta, Balon, Skrzypiec, Wilczak - Kaleta (55 Pietraszko), Iwański, B. Ryś (60 Grzywa), Lichota (50 Dudzic), A. Ryś - Praciak.
Sędziował: Krzysztof Tokarczyk (Limanowa). Żółte kartki: Bajak, Czapla, Poniedziałek - Wilczak, Iwański. Widzów: 150.

Pluta zagrał piłkę ręką (- Nie był w stanie tego uniknąć - ocenia trener Unii Jacek Dobrowolski), a w II połowie Bajak sfaulował Skrzypca. Efektem obu tych zdarzeń były rzuty karne, po których padły gole.