
Hałas i wibracje
Za tym z kolei gołębie nie przepadają, dlatego skuteczne w odstraszaniu tych ptaków bywają na przykład dziecięce wiatraczki – szczególnie te kolorowe i wyjątkowo hałaśliwe.
Podobny skutek mogą spowodować reklamówki zawiązane na balustradzie, które - poruszając się na wietrze - skutecznie odstraszą nieproszonych gości.
Minusem jest to, że te zabezpieczenia wyglądają na naszych balkonach, czy tarasach.

Ultradźwięki
My ich nie słyszymy, ale dla ptaków (w tym gołębi), ale też gryzoni i domowych zwierząt, są bardzo uciążliwe.
Można kupić odpowiednie urządzenia, które emitują te dźwięki, ale warto się zastanowić, czy to najlepszy wybór…

Siatki ochronne
W marketach budowlanych i sklepach internetowych pełno jest ofert siatek, które mogą ochronić balkony przed wizytą niechcianych gołębi.
Problem w tym, że trzeba je zamontować tak szczelnie, żeby przylegała to ścian, sufitów i podłóg balkonu – a to nie wygląda zbyt estetycznie. Gołębie bowiem są w stanie znaleźć każdą szczelinę i odwiedzać nasz balkon mimo zabezpieczenia.

Odstraszanie zapachem
Zazwyczaj kupujemy je, żeby ładniej pachniało w domu. Są takie (wyposażone w czujniki ruchu), które uruchamiają się i wyrzucając swoją zawartość, gdy ktoś lub coś porusza się w pobliżu.
Taki patent można wykorzystać również w wypadku gołębi, tyle, że w wypadku tych ptaków im zapach gorszy tym lepszy.
Na przykład gołębie nie lubią zapachu naftaliny - kilka kulek naftalinowych powinno sprawić, że gołębie będą omijać balkon z daleka.
Na rynku dostępnych jest też wiele specjalistycznych preparatów, których zadaniem jest odstraszenie gołębi. Zawierają wybrane mieszanki zapachowe.