Historię Brytyjczyka wielu z nas zna. Kiedyś był u szczytu, ale pokonanie Władimira Kliczki i zdobycie mistrzowskich pasów, zamiast go wzmocnić, pogrążyło w depresji. Roztył się, zaczął myśleć o samobójstwie, można by rzec, że znalazł się na samym dnie. A jednak znalazł w sobie siłę, by wrócić na ring. I to jak! Zwyciężając w walce z Deontayem Wilderem odzyskał tytuły i wrócił do jako takiej równowagi.
Dlatego, dowodzi, teraz chce pomóc innym. „Ostatnio tak jakoś wyszło, że zostałem kimś w rodzaju ambasadora problematyki zdrowia psychicznego w świecie sportu” – napisał w pierwszym rozdziale, odwołując się do własnych doświadczeń. Ujmująca jest również historia z rozdziału drugiego, w którym pokrótce przytacza zmagania z losem Sylvestra Stallone’a, filmowego Rocky’ego Balboa. Są też inne opowieści, jak o zupełnie nam nieznanym Shaunie Gashu, który jako 19-latek w wypadku samochodowym złamał kręgosłup i żebra, a dziś, jeżdżąc na wózku inwalidzkim zapewnia, że to zdarzenie jedynie go wzmocniło.
Życiowego optymizmu mogłoby pozazdrościć temu mężczyźnie wielu z nas, w tym sam Tyson Fury, który przyznaje na łamach książki, że jego walka z depresją nigdy się nie kończy.
„Walcząc o powrót do zdrowia psychicznego, musisz być dla siebie wyrozumiały – nie zmagasz się z jakimiś frajerami, tylko z minotaurami i hydrami” - napisał. No właśnie.
„Metoda Fury’ego. Jak podnieść się po życiowym nokaucie”. Autorzy: Richard Waters, Tyson Fury. Tłumaczenie: Bartosz Sałbut. Wydawnictwo: SQN. Liczba stron: 312. Cena okładkowa: 49,99 zł/e-book: 42,99 zł.
Sportowa półka - tu możesz przeczytać więcej recenzji i zapowiedzi książek o sporcie
![Jak sobie radzić z depresją? Metoda mistrza świata w boksie Tysona Fury’ego [SPORTOWA PÓŁKA]](https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/09/e3/661fa7fe26992_p.jpg?1713350654)
