https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jesień w Krynicy-Zdroju i turyści na deptaku. Uzdrowisko wygląda wspaniale o tej porze roku. Nie ma tłumów, ale turystów nie brakuje

Joanna Mrozek
Krynica-Zdrój jesienią bez tłumów. Turyści cenią sobie ciszę i brak kolejek
Krynica-Zdrój jesienią bez tłumów. Turyści cenią sobie ciszę i brak kolejek Damian Radziak
Sezon letni dawno za nami, ale w Krynicy-Zdrój ciągle można spotkać wielu turystów. To głównie zasługa słonecznej pogody, niższych cen i braku kolejek do popularnych atrakcji. Turyści chętnie odwiedzają uzdrowisko w jesienne weekendy, aby wypocząć z dala od tłumów.

Krynica-Zdrój jesienią. Są turyści, ale nie ma tłumów

Krynica-Zdrój to małopolskie uzdrowisko, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Oferuje wiele atrakcji o każdej porze roku, a tych ciągle przybywa. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bo tam nie można się nudzić. Jest wieża widokowa, parki z fontannami, Góra Parkowa, ciekawe muzea czy kultowy deptak.

Krynica-Zdrój to piękne uzdrowisko, perła wśród polskich kurortów, zaś jego doskonałe położenie, walory lecznicze i liczne atrakcje przyciągają turystów i kuracjuszy z całej Polski. Po sezonie w centrum nie ma już tłumów, ale turystów nie brakuje. Przyjeżdżają ci, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Jest też mnóstwo grup zorganizowanych, które przyjeżdżają tu na spotkania np. biznesowe.

Także ceny pobytów są niższe co jest dodatkową zachętą.

Co warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju?

  • OGRÓD ŻYWIOŁÓW
    Powstał na zboczu Góry Parkowej w Krynicy-Zdrój. W ogrodzie zaprezentowane zostały siły natury: ziemi, wody, ognia i powietrza, których wielkość turyści i mieszkańcy będą mogli poznać dzięki urządzeniom do przeprowadzania doświadczeń. Powstała tam platforma widokowa, siłownia pod chmurką i alejki spacerowe. Atrakcją dla turystów są też miniatury najbardziej charakterystycznych krynickich obiektów (m.in. Patria, Stary Dom Zdrojowy, Lwigród).
  • PARK ZDROJOWY
    Mieści się na zboczach Góry Parkowej i liczy 6-hektarów powierzchni. Został założony w 1810 roku i od tego czasu zachowały się jego główne założenia. Odwiedzający park mają do dyspozycji ścieżki z licznymi altankami, trzy stawy, ścieżka zdrowia, dwa szlaki turystyczne i tor saneczkowy. Popularnym miejscem wypoczynkowym jest Polana Michasiowa.
  • MUZEUM ZABAWEK
    Zostało otwarte w lipcu 2010 roku jako filia Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, które istnieje od 2002 roku. Jest prowadzone przez małżeństwo, które zgromadziło ponad trzy tysiące eksponatów. Na około trzystu metrach kwadratowych znajdują się zabawki z niemal wszystkich epok – od starożytności aż po lata 80 -te XX wieku. archiwum gazety
  • MUZEUM NIKIFORA
    Znajduje się w Willi Romanówka. Można tam oglądać prace słynnego malarza krynickiego. Willa Romanówka, oddział Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, jest ośrodkiem sprawującym opiekę nad spuścizną po Nikiforze i miejscem popularyzującym jego twórczość. Dodatkowo jest jednym z najstarszych drewnianych pensjonatów w Krynicy.
  • KOLEJKA NA GÓRĘ PARKOWĄ I ATRAKCJE NA SZCZYCIE
    Po niemal dwóch latach można wyjechać kolejką na Górę Parkową. Zarówno dolna, jak i górna stacja oraz wagoniki przeszły gruntowny remont. Teraz w połączeniu z nowoczesnymi multimediami przenoszą w czasie do lat 30. XX wieku.
  • PLATFORMA 360 KRYNICA-ZDRÓJ
    Z góry można podziwiać przysłowiowe "cztery strony świata" z platformy 360 na Jaworzynie Krynickiej. Atrakcja turystyczna od samego początku cieszy się niesłabnącą popularnością. Taras widokowy wpasował się doskonale w budynek stacji górnej kolejki gondolowej w Krynicy-Zdrój położonej na wysokości 1122 m nad poziomem morza.
  • PARK DUKIETA
    To miejsce dobre dla każdego. Multimedialna fontanna to wspaniała atrakcja dla najmłodszych. W pięknej scenerii można wypocząć na leżaka. Jeszcze w tym roku do parku ma wrócić słynny jamnik - figurka psa, którą uwielbiają dzieci.
  • WIEŻA WIDOKOWA
    Znajduje się na os. Słotwiny. Pierwsza w Polsce wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew, o unikatowej drewnianej konstrukcji. Wznosi się ona na wysokość to 49,5 metrów, zaś prowadzi do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Dodatkową atrakcją jest 60 m zjeżdżalnia.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Turystyka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska