Mateusz Pietras
@badhomburgopen/Twitter
Iga Świątek w drugiej rundzie WTA 250 Bad Homburg wygrała z Jil Teichmann 6:3, 6:1. Mecz trwał jedną godzinę i dwadzieścia minut. Polka w ćwierćfinale niemieckiego turnieju. Najlepsza tenisistka świata bez straty własnego serwisu.

Iga Światek od zwycięstwa rozpoczęła sezon na kortach trawiastych. W pierwszym meczu turnieju WTA 250 Bad Homburg pokonała ubiegłoroczną półfinalistkę Wimbledonu Tatjanę Marię. Mecz zakończył się w trzech setach. Najlepsza obecnie tenisistka świata w kolejnej rundzie spotkała się ze Szwajcarką Jil Teichmann, która także w trzech setach zwyciężyła z Amerykanką Claire Liu.

Konsekwencja własnego podania

Świątek mecz drugiej rundy rozpoczęła od uniknięcia przełamania. Szwajcarka w pierwszym gemie serwisowym Polki miała, aż trzy szanse na 2:0 w pierwszym secie (szesnaście punktów w gemie). Co się nie udało rywalce, powiodło się liderce światowego rankingu WTA. W piątym gemie raszynianka wykorzystała drugą piłkę na przełamanie. Kolejny zwycięski przy serwisie rywalki zgarnęła w dziewiątym i ostatnim gemie tego seta. Wykorzystała pierwszą z trzech piłek na skończenie. Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema nie straciła własnego podania. W pierwszej partii dominowały krótkie wymiany.

Pełna dominacja w drugim secie

Na przełamanie w drugim secie kibice zgromadzeni na korcie w Bad Homburg czekali do czwartego gema. Pierwsza rakieta świata wyszła na prowadzenie 3:1. Polka, pomijając pierwszego gema, serwowała bardzo pewnie i dobrze rozgrywała punkty przy własnym serwisie. Leworęczna Szwajcarka na chwilę zagroziła w piątym gemie, jednak od stanu 15:30 wygrała trzy piłki. Kolejny gem również padł łupem Polki i zameldowała się w ćwierćfinale Bad Homburg Open.

Świątek odniosła swoje 8 zwycięstwo w zawodowej karierze na kortach trawiastych.

O półfinał przetarcia przed Wimbledonem Iga zmierzy się z triumfatorką spotkania Leylah Fernandez - Anna Blinkowa.