Kalwaria Zebrzydowska. Kontrowersyjna była prezes Wisły pochodzi z szanowanej tu rodziny

  • Gazeta Krakowska

Bogumił Storch

Gdy we wtorek rano w Krakowie przeszukiwali mieszkanie Marzeny Sarapaty, do niedawna prezes piłkarskiej legendy, czyli klubu Wisła Kraków, w jej rodzinnej Kalwarii Zebrzydowskiej już wrzało. I tak jest do dzisiaj. - Ona, a przede wszystkim jej ojciec Zbyszek, szef naszej Kalwarianki, zrobili bardzo dużo dla naszej miejscowości. Teraz nikt nie wie, co myśleć o tej aferze - wzdycha jej szkolna koleżanka.

Pochodząca z Kalwarii Zebrzy-dowskiej była prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata jest dziś głównym tematem rozmów mieszkańców tej miejscowości. Nie tylko dlatego, że prezesem miejscowej Kalwarianki był jej ojciec Zbigniew Sarapata. - Na pewno nie ukrywa się u rodziców - zaznacza jedna z jej szkolnych koleżanek.

Od kilku dni niemal cała Polska, w tym policja, Centralne Biuro Śledcze i prokuratorzy szukają Marzeny Sarapaty a śledczy przeszukują jej krakowskie mieszkanie, by znaleźć dowody m.in. na jej powiązania z bojówką kiboli Wisły Kraków „Sharks”, która z kolei bywa łączona z niebezpiecznymi gangsterami.

W jej rodzinnej miejscowości temat jest obecnie niewygodny dla wielu mieszkańców i władz miasta, ze względu na kojarzenie tego klubu właśnie z byłą prezes Wisły Kraków.

Jej ojciec Zbigniew, był przez wiele lat prezesem Kalwarianki, obecnie jest jej prezesem honorowym. Od dwóch lat klubem rządzi już co prawda Grzegorz Makówka, jednak ze zdaniem poprzedniego prezesa, który jest tu autorytetem dla środowiska działaczy, nadal każdy się we władzach Miejskiego Klubu Sportowego liczy.

Nic dziwnego, w czasach prezesowania Zbigniewa Sarapaty MKS „Kalwarianka”, grający dziś w wadowickiej klasie okręgowej, święcił największe sukcesy w tym awans do III ligi. Też za jego kadencji powstały obiekty sportowe. I to on miał „zarazić” kibicowaniem” swoją córkę.

„Mój tata był działaczem sportowym w małej miejscowości. Chodziliśmy razem na stadion, ale nie przypuszczałam wtedy, że zostanę prezesem klubu sportowego” - opowiadała w jednym z wywiadów w 2016 r, tuż po tym, gdy nieoczekiwanie została prezesem Wisły Kraków, jedngo z największych klubów piłkarskich w Polsce.

W Kalwarii skończyła szkołę podstawową i średnią. Była, jak podkreślają jej rówieśnicy, wzorową uczennicą. - Fajna koleżanka, taka trochę chłopczyca, chyba właśnie ze względu na tatę i brata Michała, który grał w piłkę - opowiada jej koleżanka.

Michał Sarapata nie żyje. 19 lat temu na stadionie w Kalwarii spadła na niego bramka.

- Rodzina przeżyła wtedy ogromną tragedię a Marzena została ich oczkiem w głowie, więcej dzieci przecież nie mają - opowiada sąsiad Zbigniewa Sarapaty.

Marzena wyjechała do Krakowa, skończyła studia, została radcą prawnym. - W Krakowie trenowała kickboxing, była zapisana do wiślackiej sekcji Trenuj Sztuki Walki, powiązanej właśnie z Sharksami a siłownia i sala treningowa należały do Pawła M., czyli „Miśka”, szefa Sharksów, broniła go też w sądzie - opowiada nam działacz sportowy z pow. wadowickiego.

Gdy zaczęła dość nieoczekiwanie rządzić piłkarskim potentatem Wisłą, coroczny memoriał poświęcony pamięci jej brata nabrał jeszcze większej rangi.

Do Kalwarii przyjeżdżały wtedy futbolowe gwiazdy z Krakowa. Kibice Kalwarianki liczyli, też że „prezes Marzena” pomoże ich klubowi. - Nie chowa się teraz na pewno u rodziców, nikt nie wie gdzie jest. W Krakowie miała swoje życie, męża i znajomości - dodaje jej dawna znajoma.

Każdy z kim o niej rozmawialiśmy odmówił zgody na publikację nazwiska lub choćby imienia. - O tej rodzinie zawsze mówiło się dobrze, wiele zrobili dla sportu w gminie. Teraz lepiej nie mówić nic źle, poza tym ciężko uwierzyć, że nasza Marzenka ma coś wspólnego z gangsterami. Może wrobili ją - tłumaczą ludzie.

Nie udało się nam porozmawiać ze Zbigniewem Sarapatą. - Jest w Krakowie, nie odbiera telefonów - usłyszeliśmy w środę w spółdzielni, której jest obecnie prezesem.

 nadesłane/arch. GK

Antysemicki skandal w Kalwariance. Honorowym prezesem klubu ...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

23.01.2019, 11:57

Tylko aureoli brakuje... taka słodka z niej dzidzia-piernik...

22.01.2019, 14:48

Ja też ją bardzo szanuję za to co zrobiła z Wisłą. Dzięki Marzenka.

15.01.2019, 10:27

CO TO MA DO RZECZY Z JAKIEJ KTO POCHODZI RODZINY! PANI PREZES JEST NIELETNIA? (NIE WYGLĄDA) TO ANI TATUŚ ANI MAMUSIA NIE ODPOWIADAJĄ ZA DZIADOSTWO KTÓRE NAROBIŁA! JA TEZ MAM DOROSŁE CÓRKI, ALE TO ONE OD UKOŃCZENIA 18 ROKU ŻYCIA ODPOWIADAJĄ ZA SWOJE CZYNY A NIE JA! PANI PREZES SARAPATA OSOBIŚCIE ODPOWIADA ZA SWOJE BŁĘDY I NIE WIDZĘ POWODU MIESZAĆ W TO BOGU DUCHA WINNEJ RODZINY !!! OPISYWANIE JEJ TO SKANDAL!!!

14.01.2019, 11:51

BHA HA HAAAA............

13.01.2019, 09:54

Czy Blaszczykowskiego i Lewandowskiego tez szukaja Sharksi??Misiek grypsuje ze obu wykupi od Niemiaszkow za 1000 zeta i miche lub 800 zeta i koryto.

13.01.2019, 09:17

Tata kibic i prezes spoldzielnii,aaa to juz..sysko jasne

13.01.2019, 06:35

Skoro z szanowanej to ok, ulżyło mi. Martwiłem się, czy ta złodziejka nie pochodzi aby z jakiejś nieszanowanej rodziny.

13.01.2019, 01:22

Jestem księdzem wiec przyklęknij czytajac ten post.
Chodziłem wczoraj po kolędzie w okolicach Zwirki i Wigury czyli w pobliżu Kauflandu i rzeczywiscie widzialem tam białego mercedesa ktorym kierował pan Błaszczykowski a obok siedziała ruda kobieta ktorej rysy twarzy byly bardzo podobne do pani Sarapata. Obydwoje trzymali sie za rece co bylo bardzo widoczne bo przechodziłem obok z prawej strony samochodu. Zadzwoniłem na komendę policji w Andrychowie z zapytaniem czy jest nagroda za glowe Sarapaty ale powiedzieli mi ze nie, wiec sie rozlaczylem.

13.01.2019, 01:11

Jestem mieszkanka Roczyn kolo Andrychowa, nasza wioska jest dumna ze pochodził z niej generał Kiszczak. Pracuje na kasie w Kauflandzie w Andrychowie i rzeczywiscie moge potwierdzić ze robiła tam zakupy pani Sarapata bo płaciła za nie karta debitowa ze swoim nazwiskiem. Ale kierownik Kauflandu zakazał nam powiadamiać policji bo powiedział ze Wisle przejmą niedlugo Niemcy z Rzeszy a konkretnie koncern prasowy Verlagsgruppe z Passau ktory chce rozszerzyć swoja działalność w Krakowie i zostac wlascicielem nie tylko Gazety Krakowskiej ale i Wisły.
Dlatego do Wisły zawitał Błaszczykowski ktory bardzo długo grał u Niemcow i ma niemieckie obywatelstwo, dziala on jako forpoczta niemiecka.

13.01.2019, 01:01

Bredzisz koles.....w USA rzadza uklady i pozycja społeczna......przykładem nielegalny prezydent Burak Obama urodzony w Kenii.....pedofil i gwalciciel Clinton oraz jego żona.....to tak tylko na początek.

13.01.2019, 00:29

Ojciec gdyby był taki prawilny to powinien wyrzec się tej ..........

12.01.2019, 21:32

to aresztować i skazać. W USA nie patyczkują się z przestępcami niezależnie od ich pochodzenia!!

12.01.2019, 19:46

Sarapata niczym dzik do odstrzalu

12.01.2019, 19:00

hierarchiczny, kastowy podział społeczeństwa to największa zbrodnia na ludzkości. to od początku istnienia człowieka miliardy miliardów ofiar, gdzie powyrzynani mieli najwięcej szczęścia.

12.01.2019, 18:43

Rzeczywiscie cos w tym musi byc bo widzialem ja wczoraj w Kauflandzie w Andrychowie. Zciela włosy na krótko i przemalowała na rudo ale poznałem po twarzy. Byla tez jedna z niewielu osob ktora miala pełny po brzegi koszyk a to przeciez zwraca uwage. Obok niej kręciło sie paru dryblasów tryglotow, pewnie obstawa od Miska.

12.01.2019, 18:20

Jak przetrwala sowiecka okupacje to wiedza wszyscy bo skrot GTS Wisla co znaczy wiedza wszyscy.

12.01.2019, 18:19

chodzila do KEN czy ogolniaka

12.01.2019, 17:27

która Wisłę rozwaliła razem z Miśkiem. Przetrwała Wisła najazd Niemców, potem okupację sowiecką, ale najazdu prowincjuszy i ich parcia na stanowiska w Krakowie nie przeżyła. Niech Marzenka odda fortunę wydojoną na Wiśle, przeprosi i sp...a.

12.01.2019, 17:13

Tak i dlatego wystrzelać jak dziki wszystkich z nieprawego

12.01.2019, 17:06

Jak można być kibicem rzeki dziś wyszło całe układy ub.. i układy mili.... zero honoru precz z komuna

12.01.2019, 15:54

Mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej tworzą hermetyczne środowisko i niemiecki dziennikarzyna pracujący w gadzinowce nie ma szans aby dowiedziec sie gdzie ukrywa sie mloda Sarapata, a jest to niedaleko Kalwarii w Barwałdzie u koleżanki z czasow liceum.

12.01.2019, 14:52

pochodzili, co więcej to obaj z nieprawego łoża

12.01.2019, 12:46

To o niczym nie świadczy. Stalin czy Hitler też mogli pochodzić z szanowanych rodzin.

12.01.2019, 12:39

No może poza wstydem rodziny z dokonań miśkowej blondynki?

12.01.2019, 12:14

Rozumiesz co czytasz, czy zgadujesz? Przeczytaj jeszcze raz post ciekawego.