Reprezentanci w województwach mają kontaktować się z mediami i czuwać nad działaniami zwolenników rockmana. Zapewne będą też nakłaniać obywateli do poparcia Ruchu Kukiza, który wystartuje w wyborach na jesieni.
Kamila Kępińska wcześniej nie zajmowała się polityką, nie należała do żadnej partyjnej młodzieżówki. - Zaangażowałam się w czasie kampanii prezydenckiej Pawła Kukiza. Poczułam, że to jest szansa na dobre zmiany w Polsce. Zbierałam podpisy, namawiałam na głosowanie, brałam udział w akcjach informacyjnych - mówi Kępińska.
Obecnie zajmuje się koordynowaniem działania komitetów referendalnych w całej Małopolsce. Nakłaniają one mieszkańców do wzięcia udziału w referendum m.in. w sprawie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.
Rodzina jej pochodzi z Mazur. Mieszkała też w okolicach Gdańska. Od ponad 10 lat żyje w Krakowie, gdzie skończyła Liceum Ogólnokształcące nr 1, słynny "Nowodworek".
Później na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończyła studia magisterskie z psychologii oraz podyplomowe z psychologii transportu. Z kolei na Uniwersytecie Pedagogicznym zrobiła licencjat z filologii hiszpańskiej.
Teraz prowadzi szkołę nauki jazdy w Krakowie połączoną ze szkołą językową. Sama w niej wykłada hiszpański i portugalski. Zna też dobrze angielski.
W referendalnym komitecie, w którym działała, jest ponad 100 osób. Twierdzi, że takich komitetów funkcjonuje już w Małopolsce grubo ponad 20, a w nich kilkuset członków. Prężnie struktury ruchu rozwijają się też w Tarnowie, gdzie prym wiedzie współpracujący z Kukizem od lat radny Marek Ciesielczyk.
Czy Kamila Kępińska wystartuje na posła ? - Na razie skupiam się na pracy dla Ruchu. Jeśli jednak zostanę wytypowana, będzie to dla mnie wielki zaszczyt. Dopiero wtedy to rozważę - odpowiada.