Kanclerz Austrii przekazał w oświadczeniu, że "to nie przyjacielskie spotkanie", a rozmowa była "bardzo bezpośrednia, otwarta i twarda". Dodał, że jego najważniejszym przesłaniem do Putina było to, że wojna na Ukrainie musi się skończyć, ponieważ "w wojnie po obu stronach są tylko przegrani".
Karl Nehammer jest pierwszym szefem rządu państwa z Unii Europejskiej, który spotkał się z Władimirem Putinem od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Rozmowa w cztery oczy odbyła się w rządowej rezydencji pod Moskwą. Trwała około godziny.
Do spotkania w Moskwie odniósł się już premier RP, Mateusz Morawiecki. - Uważam, że na tym etapie działań wojennych, kiedy Rosja dopuściła się już zbrodni wojennych, nie powinno się dyskutować ze zbrodniarzami. Swojego zdania w tej kwestii nie zmieniam - skomentował Morawiecki.
