1 z 15
Przewijaj galerię w dół
W piątek piłkarze ŁKS zmierzą się z Wisłą w Krakowie, lecz...
fot. Drużyna ŁKS z sezonu 1993/1994, czyli ostatni zespół, który pokonał Wisłę w Krakowie [Fot. Janusz Kubik]

W piątek piłkarze ŁKS zmierzą się z Wisłą w Krakowie, lecz zanim drużyny wybiegną na boisko przybliżamy kilka ciekawych liczb związanych ze starciami tych bardzo zasłużonych dla polskiego futbolu klubów.

25

Tyle lat kibice ŁKS czekają na wyjazdowe zwycięstwo ełkaesiaków na stadionie Wisły Kraków. Ostatnią drużyną Łódzkiego Klubu Sportowego, która ćwierć wieku temu zgarnęła komplet punktów w starciu z „Białą Gwiazdą” na jej terenie była ta prowadzona w sezonie 1993/1994 przez trenera Ryszarda Polaka.

Ełkaesiacy pokonali Wisłę 15 czerwca 1994 roku 2:1 po golach Janusza Kaczówki i Dariusza Podolskiego. Co ciekawe, w spotkaniu tym w barwach krakowskiego zespołu wystąpił Kazimierz Moskal, czyli obecny trener ŁKS.

ZOBACZ NA KOLEJNYM SLAJDZIE

2 z 15
12...
fot. Jakub Błaszczykowski wrócił do gry po kontuzji [Fot. Andrzej Banaś]

12

Tyle lat minęło od ostatniego meczu Jakuba Błaszczykowskiego z ŁKS. Co ciekawe spotkanie rozegrane 26 maja 2007 roku przy Reymonta, a zakończone bezbramkowym remisem, było ostatnim występem reprezentanta Polski w barwach „Białej Gwiazdy” przed jego przeprowadzką do Borussi Dortmund.

W tamtym spotkaniu z ŁKS wystąpili także Maciej Stolarczyk (dziś trener Wisły) i Paweł Brożek, który ma szansę pojawić się na boisku także w piątek.

ZOBACZ NA KOLEJNYM SLAJDZIE

3 z 15
8...
fot. Paweł Brożek w starciu z Paulinho, który wówczas występował w ŁKS, a kilka lat później w FC Barcelonie [Fot. Krzysztof Szymczak]

8

Tyle spotkań w barwach ŁKS rozegrał Paweł Brożek. Doświadczony snajper, który prawdopodobnie wystąpi w piątkowym meczu w barwach „Białej Gwiazdy”, został wraz ze swoim bratem Piotrem wypożyczony do drugoligowego wówczas ŁKS w 2002 roku.

Paweł Brożek nie zdobył dla łódzkiego klubu żadnej bramki, tylko w dwóch meczach wystąpił w wyjściowym składzie i aż sześciokrotnie wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

ZOBACZ NA KOLEJNYM SLAJDZIE

4 z 15
2000...
fot. Trener ŁKS, Kazimierz Moskal [Fot. Krzysztof Szymczak]

2000

W 2000 roku Wisła pokonała ŁKS w Łodzi 2:0, przyczyniając się do spadku ełkaesiaków po 29 latach nieprzerwanej gry zespołu z al. Unii 2 w ekstraklasie.

Pierwszego gola w tamtym spotkania zdobył dla „Białej Gwiazdy”Kazimierz Moskal, dziś szkoleniowiec ŁKS.

ZOBACZ NA KOLEJNYM SLAJDZIE

Pozostało jeszcze 10 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Majowe Dni Krzeszowic. Turniej sołectw, zabawa z humorem, lanie wody i dwa slalomy

Majowe Dni Krzeszowic. Turniej sołectw, zabawa z humorem, lanie wody i dwa slalomy

Kibice Puszczy pożegnali ekstraklasę w Niepołomicach

Kibice Puszczy pożegnali ekstraklasę w Niepołomicach

Puszcza była blisko opuszczenia ostatniej pozycji. Opuszcza ekstraklasę

Puszcza była blisko opuszczenia ostatniej pozycji. Opuszcza ekstraklasę

Zobacz również

V LIGA, ZACHÓD. Jeden gol przesądził o wyniku meczu lidera z wiceliderem w Nowej Wsi

V LIGA, ZACHÓD. Jeden gol przesądził o wyniku meczu lidera z wiceliderem w Nowej Wsi

Kibice Cracovii byli z zespołem do końca. Nie zawiedli się

Kibice Cracovii byli z zespołem do końca. Nie zawiedli się