1 z 7
Przewijaj galerię w dół
Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego...
fot. Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości LXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Klasa kawalerii konnej

Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na Pradze Północ powstała pierwsza w Polsce klasa kawalerii konnej. Uczniowie oprócz tradycyjnych lekcji obowiązkowo jeden dzień w miesiącu będą spędzać w stajni. Mogą też we własnym zakresie jeździć tam częściej.

Okazuje się, że nie jest to jedyny nietypowy profil klasy obowiązujący w tej szkole. Liceum, które za swojego patrona ma Józefa Piłsudskiego powołało do życia także klasy: wojskową i policyjną, a po jakimś czasie pierwszą w Polsce klasę dla przyszłych stewardów i stewardes oraz klasę celno-skarbową.

2 z 7
Głośno zrobiło się też o I Liceum Prywatnym im. Zjednoczonej...
fot. 123 RF/ zdjęcie seryjne

Klasa vlogerska

Głośno zrobiło się też o I Liceum Prywatnym im. Zjednoczonej Europy w Słupsku, gdzie powstała pierwsza klasa vlogerska. Mogą dołączyć do niej uczniowie, którzy w przyszłości (lub już teraz) chcą zostać youtuberami, vlogerami, influencerami lub marketingowcami.

Jak zapewnia szkoła na zajęciach uczniowie zdobędą wiedzę, jak stworzyć dobry content, zbudować markę w mediach społecznościowych i rozwiną umiejętności graficzne.

3 z 7
I Liceum Prywatne im. Zjednoczonej Europy w Słupsku obfituje...
fot. unsplash/ Zach Lucero

Klasa kynologiczna

I Liceum Prywatne im. Zjednoczonej Europy w Słupsku obfituje w ciekawe i nietypowe profile klas. Obok tej przeznaczonej tej vlogerskiej, ale także gamingowej, psychologicznej czy nowych technologii, znalazła się też klasa kynologiczna.

Profil ten przeznaczony jest dla miłośników psów.


– To kierunek w naszym liceum, który pozwoli skoncentrować się na nauce o psach i opiece nad nimi. Uczniowie poznają tajniki anatomii, zachowania i zdrowia psów, a także odkrywają, jak prawidłowo je ćwiczyć i dbać o nie. Nasza klasa kynologiczna oferuje mnóstwo fascynujących możliwości, w tym udział w ciekawych kursach, szkoleniach, badaniach i warsztatach, a także spotkania z prawdziwymi specjalistami w dziedzinie kynologii – czytamy na stronie szkoły.

4 z 6



W Michałowie (woj. podlaskie) powstała klasa estradowa, która szybko została okrzyknięta klasą disco polo. Uczniowie i uczennice nagrali nawet cover piosenki Boys.

Klasa estradowa (tzw. klasa disco polo)

Pozostały jeszcze 2 zdjęcia.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Kibice Cracovii w Lublinie. Mieli powody do radości

Kibice Cracovii w Lublinie. Mieli powody do radości

Edyta Górniak, Roxie Węgiel i inne gwiazdy wzięły udział w Symfonii Miłosierdzia

Edyta Górniak, Roxie Węgiel i inne gwiazdy wzięły udział w Symfonii Miłosierdzia

Sprzątanie z akcją charytatywną. W podkrakowskiej wsi pełna mobilizacja

Sprzątanie z akcją charytatywną. W podkrakowskiej wsi pełna mobilizacja

Zobacz również

Kraków w żałobie? Tak wyglądał Rynek w dniu pogrzebu papieża. Jedna wielka impreza

Kraków w żałobie? Tak wyglądał Rynek w dniu pogrzebu papieża. Jedna wielka impreza

Cracovia pokazała, że nie jest z nią tak źle. Zwycięstwo zapewnił jej Chorwat

Cracovia pokazała, że nie jest z nią tak źle. Zwycięstwo zapewnił jej Chorwat