Do tej pory zaniedbana przestrzeń w sąsiedztwie bloków zmieniła się diametralnie. Dotychczasowe dzikie przedepty stały się wygodnymi ścieżkami spacerowymi. Pojawiły się ławki, leżaki oraz stojaki na rowery.
- Nie mogło zabraknąć nowych nasadzeń zieleni, które idealnie uzupełniły tą odmienioną przestrzeń. Posadzono drzewa: lipy drobnolistne oraz ambrowce amerykańskie wzdłuż ścieżki spacerowej oraz przy polanie. Rabaty bylinowe z trawami i krzewami można podziwiać odpoczywając na wygodnych ławkach czy spacerując alejką – podaje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.
Projekt „Park Tuchowski zamiast drogi” zgłoszono do budżetu obywatelskiego w 2022 roku. Prace budowlane związane z inwestycją wykonano w okresie sierpień – październik 2024. Stworzenie Parku Tuchowskiego kosztowało prawie 156,7 tys. zł.
Znany youtuber zatrzymany przez CBŚP
